Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle szyi przy lumbalizacji kręgu szyjnego

Bóle szyi przy lumbalizacji kręgu szyjnego

Witam !

Z badania kręgosłupa lędźwiowego i stawów biodrowych wyszło mi że:

*minimalne prawoboczne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego. Lumbalizacja kręgu S1, przemieszczonego do przodu o 2mm w stosunku do L5 NIE mająca charakteru kręgozmyku. Stawy krzyżowo biodrowe są prawidłowe*

Lekarz rodzinny jakoś niespecjalnie sie tym przejął, a badanie było wykonane w lutym tego roku. Jednak ostatnio mam pewne objawy, które wydaje mi się, wynikają z problemów z kręgosłupem w odcinku lędźwiowym:

- ból w okolicach lędźwiowych (gł. z prawej strony)
- wzdęcia
- bóle w okolicach jąder (tak jakby nerwobóle)
- bóle w nodze, *przeszywające* na całą długość
- większy ucisk na okrężnicę (nie wiem czy tego sobie nie wydumałem, ale mam wrażenie, że kał, który mam wydalić bardziej naciska niż wcześniej)

Dolegliwości nie są intensywne, ale dość uciążliwe i pogarszające nastrój :/
Najbardziej uciążliwe są one ran po przebudzeniu (od paru miesięcy śpie na nowym materacu, ale wcześniej nie miałem z tego tytułu żadnych dolegliwości). Ponadto trenowałem na ławce skośnej brzuszki i sporo trenowałem brzuch ABS ||, stąd może jakieś zmiany/przeciążenia. Teraz zaprzestałem ćwiczeń, ale dolegliwości pozostają. Urolog zlecił badanie układu moczowego, a jutro wybieram się do ortopedy.

No ale może ktoś spotkał się z podobnymi objawami i może mi już coś powiedzieć ? Proszę o pomoc

Rafał 2010-08-08, 15:00

Objawy tj. nerwobóle mogą świadczyć o dyskopatii, należy z tego tytułu wykonać dokładniejsze badanie niż rtg, czyli rezonans magnetyczny. Co do innych dolegliwości, czyli zaburzeń jelitowych można podejrzewać przepuklinę pachwinową, ze względu na wysiłek fizyczny. Watro zatem skonsultować się zarówno z ortopedą (dobrze Pan wybrał) oraz z chirurgiem.

neuron 2010-08-09, 14:18