Forum neurologiczne » Bóle głowy » Bóle skroni, zawroty głowy, osłabienie, nudności po zabiegach manipulacji powięzi

Bóle skroni, zawroty głowy, osłabienie, nudności po zabiegach manipulacji powięzi

Szanowni Lekarze,
Od kilku miesięcy trenuję futbol flagowy (bezkontaktowa odmiana futbolu amerykańskiego). Po jednym z treningów (1, 5 temu) zgłosiłam się do fizjoterapeuty naszego klubu z bólami w odcinku lędźwiowym promieniującymi do prawej stopy. Wstępna diagnoza była rwa kulszowa, dla jej potwierdzenia trzeba było zrobić zdjęcie RTG, które nie wykryło żadnych zmian zwyrodnieniowych. Po ok 4 zabiegach manipulacji powięzi na odcinku lędźwiowym, prawej nodze ból całkowicie minął. Jednak po każdym zabiegu, a czasem jeszcze w trakcie zaczynała boleć głowa w okolicy skroniowej, pojawiały się zawroty głowy, czułam się osłabiona, miałam nudności, nie miałam apetytu. Objawy samoczynnie ustępowały na 2 dzień po zabiegu. Fizjoterapeucie powiedziałam o tych dolegliwościach dopiero przed 3 zabiegiem, chciał przerwać terapię, ale na moje życzenie kontynuował. W sumie bardziej zależało mi na jak najszybszym wyzdrowieniu, tym bardziej, że dolegliwości dosyć szybko ustępowały i nie martwiłam się tym. Lecz po ostatnim zabiegu poczułam się na tyle źle, że musieli mnie zawieźć do domu samochodem. Na następny dzień zgłosiłam się do lekarza rodzinnego z dyskomfortem w klatce piersiowej z lewej strony, bólami w skroni i osłabieniem. Badanie lekarskie wykluczyło problemy z sercem, miałam tylko trochę podwyższone ciśnienie - 120/80 (z powodu mojej miniaturowej budowy ciała norma 110/65). Za tydzień poszłam na trening. W trakcie niego pojawiły się identyczne objawy, jak w trakcie zabiegu (mimo, że z mojej strony nie było większego wysiłku). Na następny dzień poszłam do neurologa, który nie stwierdził żadnego powiązania między zabiegiem fizjoterapeutycznym, treningiem a występowaniem powyższych dolegliwości.
Przed 1 zabiegiem fizjoterapeuta przeprowadził ze mną wywiad: czy mam jakieś przewlekłe choroby, które by stanowiły przeciwwskazanie do zabiegu (nie mam), jakie były wcześniejsze urazy i kontuzję, jak się czuję w czasie treningów (bardzo dobrze). W tym roku, w maju, miałam kontuzję głowy - uderzyłam się głową o ścianę, miałam kilka szwów. TK głowy nie stwierdziła zmian.
Bardzo proszę o Waszą opinię - co to może być, do jakiego specjalisty mogę pójść, by otrzymać konkretną pomoc.

Nadzieja 2015-11-09, 08:25