Forum neurologiczne » Nerwobóle » Bóle prawego policzka, oka i szczęki, ciagnące sie do ucha

Bóle prawego policzka, oka i szczęki, ciagnące sie do ucha

Od około roku mam bóle prawego policzka, oka (poczucię ciała obcego, oko rozmyte), szczęki, ciagnące sie do ucha, nieraz ból przypomina przechodzacy prąd. Leczyłem zęby kanałowo od 3 do 6, mam jeszcze ósemkę górną. Robiłem tomografię zatok, która nic nie wykazała. Okulista też w badaniach nic złego nie wykazał (ciśnienie, dno oka). Zrobiłem rezonans głowybez i ze środkiem kontrastowym i oto jego opis:
Znaczne poszerzenie układu komorowego w zakresie komór bocznych i komory III, komory boczne do 28 mm szerokości na poziomie trzonów, komora III do 12 mm szerokości.Komora IV nieposzerzona. Nie widać zmian patologicznych w zakresie wodociągu mózgu. Układ ustawiony pośrodkowo. Nie widać cech wzmożenia ciśnienia płynu mózgowo - rdzeniowego i jego przesiakania do istoty białej okołokomorowej.
W okolicy czołowej lewej na sklepistości widoczne szersze naczynie - najpewniej naczyniak żylny.
Poza tym zmian patologicznych w pbrębie mózgowia nie widać.
Struktury tylnego dołu czaszki w normie. Zbiorniki podstawy wolne.
Śródczaszkowe odcinki nerwów podstawy II-IX bez cech patologii.
Po stronie lewej widoczne przyleganie lewej tętnicy tylnej mózgu do początkowego odcinka nerwu V lewego bez cech modelowania przebiegu tego nerwu.

Piotr 2011-11-10, 14:40

W świetle przedstawionych wyników tj. prawidłowe CT, badanie okulistyczne objawy mogą wynikać z przyczyn stomatologicznych, czyli najpewniej ósemki. W przypadku zmian w układzie komorowym mózgu wymagana jest obserwacja, a zmiany byłyby bardziej symetryczne niż jednostronne.

neuron 2011-11-15, 17:00

Dziekuję za odpowiedź. Dzisiaj sie trochę zmartwiłem, bo byłem u neurologa na wizycie z tym wynikiem i mówiła Pani doktor, że ten wynik jest zły bardzo i dała mi pilne skierowanie do neurochirurga. Czy to może oznaczać, że odnosnie tego naczyniaka albo poszerzonych komór będę miał operację na móZgu.

Piotr 2011-12-01, 15:31

Zatem należy skonsultować się z neurochirurgiem. Powtórzyć badania, ewentualnie poszerzyć diagnostykę. Dopiero wówczas rozweażyć leczenie operacyjne.

neuron 2012-01-05, 21:32