Forum neurologiczne » Bóle głowy » Bóle potylicy, rozciągające się do czoła przy spłyceniu lordozy szyjnej

Bóle potylicy, rozciągające się do czoła przy spłyceniu lordozy szyjnej

Witam! Od miesiąca mam dziwne bóle głowy.Bóle potylicy , które ciągną się do czoła. Jak przestaje boleć głowa, to z kolei mam dziwne uczucie, które przebiega od prawej skroni, pod oko i prawą żuchwę i nasila się przy chodzeniu. Nie jest to drętwienie, nie mam problemów z mimiką twarzy czy mówieniem, takie uczucie jakby ta prawa strona była obolała. szczególnie ciągnie mnie jak chodzę czy cos robię. MR kręgosłupa szyjnego wykazał zniesienie lordozy szyjnej, reszta ok, bez ucisków. TK głowy zwapnienia w splotach nacxyniowych komór bocznych mózgu i szyszynki, reszta bz. Badania krwii , moczu i OB ok. Gdzie sie udać? Co to moze być?

Marika 30 2011-06-11, 14:26

Wyniki badań są prawidłowe, opisane zwapnienia są fizjologiczne i nie wymagają dalszego postępowania. Przyczyną dolegliwości może być migrena lub neuralgia nerwu trójdzielnego. Warto skonsultować się osobiście z neurologiem, który zbada Panią neurologicznie i ustali przyczynę.

neuron 2011-06-12, 15:27