Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle pleców oraz drętwienie i zaniki czucia na całym ciele

Bóle pleców oraz drętwienie i zaniki czucia na całym ciele

Witam od ponad roku boli mnie kregoslup a dokladniej bol promieniuje od lewego posladka przez lewa noge. boli najbardziej jak stoje na lewej nodze a poprawdzie tonie moge na niej ustac. w nocy bolu nie ma i rano jak wstaje tez nie dopiero jak zaczynam chodzic bol sie pojawia w czasie siedzenia takze. mialem robione MRI kregoslupa i nic powaznego nie ma(dodam ze keidys mialem zlamanie kompresyjne trzonu kregu Th12) ostatnio zaczely bolec mnie cale plecy takie jakby blokada miesni nie moge sie zgiasc. oraz doszlo draganie miesni na calym ciele i zaniki czucia. moze mi ktos powiedziec co to jest bo lekarze tylko mowia ze samo przejdzie i leki wypisuja a boli dalej(wizyty u kreglarza dawaly ukojenie ale nie na dlugo)

kamil 2011-04-08, 14:12

Pana dolegliwości mogą wynikać z ucisku na korzeń nerwowy w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Można powtórzyć MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. Jeśli chodzi o zaburzenia czucia i drżenie mięśni przyczyn może być wiele. Najlepiej wykluczyć te najczęstsze, czyli wykonać badania laboratoryjne tj. morfologia, glukoza, jonogram, OB, TSH, transaminazy, mocznik, kreatynina. Dopiero w następnej kolejności wykluczyć przyczyny neurologiczne, wykonując np. badanie neurologiczne i ewentualnie MR głowy.

neuron 2011-04-08, 20:08

Dziekuje za odpowiedz
ide na badania neurologiczne koncem kwietnia do szpitala wiec cos sie moze dowiem. Ale mam jeszcze pytanie do Pana czy takie dolegliwosci jak uczucie ciepla w roznych czesciach ciala, samiostne skurcze miesni calego ciala oraz klocie w klatce piersowej moga pochodzic od kregoslupa?

kamil 2011-04-09, 10:06