Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bole pleców okolicy lędźwiowo-krzyżowej a ekstruzja jądra miażdżystego

Bole pleców okolicy lędźwiowo-krzyżowej a ekstruzja jądra miażdżystego

Doktorze co to oznacza?
Od dwóch lat miewam bole pleców okolicy lędźwiowo-krzyżowej. W ostatnim czasie ból się nasilił, utrudniając mi wstawanie z krzesła, wychodzenie z samochodu czy też oglądanie telewizji.
Jeśli już wstanę to mogę funkcjonować bez dolegliwości, natomiast przy pozycji siedzącej zaczyna się kłopot..
2 tygodnie temu zrobiłem badanie rezonansu magnetycznego, które uwidoczniło: zniesienie lordozy lędźwiowej. Obniżenie wysokości i odwodnienie krążków L4-L5-S1 i drobne osteofity na krawędziach trzonów. Na poziomie L4-L5 szerokopodstawna ekstruzja jądra miażdżystego na 5mm, z uciskiem na worek oponowy i na korzenie L5, bardziej na lewy. Wymiar A-P worka 7mm - stenoza. Krążek wpukla się do otworów m.kręgowych, bez ucisku na korzenie. Na poziomie L5-S1 uogólnione uwypuklenie krążka z prawoboczną przepukliną na 3,5mm z przerwaniem pierścienia włóknistego, uciska na prawy korzeń S1. Krążek wpukla się do P otworu mk, z przyleganiem do korzenia. Stożek rdzenia o prawidłowym sygnale. Szpik widocznych kręgów bez ognisk patologicznych..
Dziękuje i pozdrawiam

Tomasz witkowski 2014-02-11, 11:43