Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle palców ręki przy zwyrodnieniach kręgosłupa szyjnego

Bóle palców ręki przy zwyrodnieniach kręgosłupa szyjnego

Badanie MR kręgosłupa szyjnego wykonano w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych w sekwencjach T1 i T2 zależnych oraz TIRM

W badaniu stwierdza się zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa szyjnego pod postacią obniżonego sygnału z tarczy międzykręgowej C5-C6 w sekwencji T2 zależnej świadczącego o zaburzeniach jej uwodnienia. obniżenia wysokości tarcz międzykręgowych C4-C6
wypukliny tarcz międzykręgowej C5-C6 centralnej tylnej bocznej modelującej worek oponowy i zmniejszającej rezerwę objętościową kanału kręgowego bez cech ucisku korzeni nerwowych. Obniżonego sygnału w sekwencji T1 zależnej z trzonów kręgów C5-C6 świadczącego o obrzęku szpiku.

Wyrównanie fizjologicznej lordozy szyjnej.
Częściowy blok kostny kręgów C4 i C5
Trzony kręgów szyjnych oraz pozostałe tarcze międzykręgowe o prawidłowej wysokości i intensywności sygnału.
cech stenozy kanału kręgowego i zachyłków korzeniowych w pozostałym odcinku kręgosłupa szyjnego oraz ucisku rdzenia kręgowego i korzeni nerwowych nie stwierdza się.
Sygnał z szyjnego odcinka rdzenia kręgowego bez cech demialinizacji.
Innych zmian w badaniu MR kręgosłupa szyjnego nie stwierdza się.

Na badanie skierowano mnie ze względu na przewlekły ból kciuka (mięśnia) teraz juz jest to rownież ból palca wskazującego.
Trochę czasu spędzilam na szukaniu informacji w internecie i szczerze mówiąc jestem przerażona, boję się że moze to być Reumatoidalne zapalenie stawów
dlatego bardzo prosze o pomoc.

Marcelina 2011-01-21, 00:26

Ja 5 lat chodziłam z takim bólem aż doszedł do szyi i skończyło się operacją szyjnego a czy to reumatyczne sprawdzisz badaniem krwi

aga 2013-11-27, 21:44