Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle od połowy pleców przy dyskopatii szyjnej i piersiowej

Bóle od połowy pleców przy dyskopatii szyjnej i piersiowej

Wyrownanie fizjologicznej lordozy szyjnej.Trzony kregow o prawidlowych wysokosciachi dosc jednorodnej intensywnosci sygnalow.Tarcze miedzykregowe o obnizonych sygnalach na poziomach od C2-C7 - zaburzenia uwodnienia.Na poziomie C5-C6 znajduje sie tylna, centralna, podwiezadlowa przepuklina, ktora prowadzi do modelowania worka oponowego.Na poziomie C6-C7 znajduje sie tylna, szerokopodstawna protruzja tarczy miedzykregowej, ktora modeluje worek oponowy oraz wyraznie zweza przednia plynowa przestrzen przedrdzeniowa.Znajdujace sie wyostrzenia na krawedzi tylnej trzonu kregu C6 glownie po stronie lewej nieco odsuwaja wiezadlo podluzne tylne. Miernego stopnia zmiany degeneracyjne w trzonach kregow piersiowych.Widoczne guzki Schmorla w trzonach kregow piersiowych. Tarcze miedzykregowe Th7-Th8 , Th8-Th9 o obnizonej intensywnosci sygnalow w sekwencji SE/T2 jak w przypadku zaburzen uwodnienia. Widoczne rowniez niewielkie obnizenie wysokosci tych tarcz.Pozostale tarcze miedzykregowe bez patologicznych sygnalow. Na poziomie Th7-Th8 widoczne niewielkie tylne uwypuklenie tarczy miedzykregowej nieznacznie modelujace worek oponowy.Na poziomie Th8-Th9 widoczna niewielka lewo -boczna wypuklina tylna zwezajaca nieco lewy zachylek boczny kanalu kregowego i przestrzen przedrdzeniowa w tej okolicy- worek oponowy nieco ucisniety. Nie stwierdza sie cech ucisku rdzenia kregowego w piersiowym odcinku kregoslupa. Jestem juz tym wykonczona, odbiera mi to cala radosc zycia, chcialabym zyc jak dawniej ale bol od polowy plecow jest okropny.Zyje juz tak prawie 3 lata.Dzien w dzien BOLI.Czekam na blokady i sie denerwuje bo strasza, ze moga nie dzialac.Czy konieczna bedzie operacja?? Czy ta choroba to juz na cale moje zycie?? Bardzo dziekuje za odpowiedz.

Ola 2011-02-23, 00:54

Niestety wymienione przez Panią możliwości pozostają jak na razie jedyną opcją. Leczenie przeciwbólowe jako tzw. blokady, zwykle przynosi oczekiwany rezultat. W Pani przypadku zmiany są liczne, także ewentualnie na jednej operacji może się nie skończyć. Oczywiście o tym decyduje neurochirurg po indywidualnej ocenie nasilenia dolegliwości do opisanych w wyniku zmian w obrębie kręgosłupa.

neuron 2011-02-23, 22:25