Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle napięciowe?

Bóle napięciowe?

Od ponad roku zmagam się z bólami odcinka piersiowego kręgosłupa. Choruję na nadciśnienie, biorę leki: ebivol 2,5 mg i polpril 5 mg. Mam 33 lata i wysoki cholesterol. Gdy zachodzi potrzeba biorę 1,5 mg bromazepamu ze względów nerwowych. Bóle przychodzą znienacka, czasem w nocy. Nie są to bóle ciągłe, często zmiana pozycji przynosi trochę ulgi. Czasem towarzyszą wdechowi, wydechowi, poruszeniu się. Nie nasilają się przy wysiłku fiz. Lekarz powiedział, że mogą być to bóle napięciowe. One promieniują do żeber i obejmują z reguły środek kręgosłupa więc zawsze się boję, że to coś z sercem (ojciec i babcia mieli zawał). Leki przeciwbólowe niezbyt sobie radzą. Takie bóle mogą trwać dniami i mieć różną postać, od gorących, rozlanych i ciężkich do kłucia i blokad. Czy to faktycznie bóle napięciowe? Jak je leczyć? Jak zapobiegać? Lekarz nie dał mi żadnych rad w tym zakresie.

Kinga 2014-06-23, 05:20

Myślę że odpowiedź na Twoje pytanie przyniosłoby badanie rezonansem magnetycznym piersiowego odcinka kręgosłupa. Lekarz neurolog powinien zlecić Ci takie badanie. W publicznej służbie zdrowia trzeba czekać ok. kilka miesięcy. Do neurologa dostaniesz skierowanie od lekarza rodzinnego. Jeśli zależy Ci na czasie wybierz się prywatnie i dostaniesz skierowanie na badanie. Czas oczekiwania max kilka tygodni ale zwykle dużo szybciej. Koszt- 500-600 zł przynajmniej w mojej okolicy. Jeśli na badaniu wyjdzie że to coś od kręgśłupa polecam Ci znalezienie dobrego fizjoterapeuty.
_____________________
http://dbamokregoslup.pl

dużo zdrowia
Patryk
_____________________________________________
nie jestem lekarzem, nie udzielam porad medycznych

Patryk, dbamokregoslup.pl 2014-06-23, 13:41

Niestety, rezonans magnetyczny odpada, ze względu na metalowy implant. W każdym razie dziękuję za odpowiedź.

Kinga 2014-06-25, 15:49

Są także inne badania obrazowe, niekoniecznie musi to byc MR. Jeśli lekarz u którego byłaś nie dał Ci żadnych rad to zmień lekarza a nowy skieruje Cie na odpowiednie badanie biorące pod uwage ten implant.

_____________________
http://dbamokregoslup.pl

dużo zdrowia
Patryk
_____________________________________________
nie jestem lekarzem, nie udzielam porad medycznych
bóle kręgosłupa DA się wyleczyć

Patryk, dbamokregoslup.pl 2014-06-25, 15:57

Właśnie w kwestii implantów metalowych: czy istnieją przeciwwskazania do wykonania rezonansu magnetycznego kręgosłupa piersiowego i szyjnego u osoby, która ma implanty metalowe w zębach założone przed 1995 rokiem, czyli na pewno nie tytanowe?

Kinga 2014-07-05, 00:03