Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle lewej skroni i lewego oka a kręgosłup szyjny

Bóle lewej skroni i lewego oka a kręgosłup szyjny

Witam,
mam 30lat. Od sierpnia b.r. mam bóle głowy (lewa skroń) oraz ból lewego oka. Dodatkowo pojawił się ból w kręgosłupa w odcinku szyjnym.
Neurolog skierował mnie na rezonans magnetyczny odcinka szyjnego.
Wynik jest następujący:
Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z kyfotycznym ustawieniem w środkowym odcinku w pozycji badania.
Wielopoziomowe cechy dehydradacji zwyrodnieniowych krążków m-k.
Wielopoziomowe wyostrzenia osteofilarne krawędzi trzonów.
Na poziomie c3/c4 centralna wypuklina krążka m-k współistniejąca z progami kostnymi na krawędziach trzonów powoduje powoduje centralną kompresję worka oponowego z przyleganiem na krótkim odcinku do środkowej powierzchni rdzenia, z cechami niewielkiego jej modelowania.
Na poziomie c5/c6 tylna prawoboczna przepuklina krążka m-k powoduje ucisk worka oponowego, zniesienie przedniej rezerwy płynowej rdzenia po stronie prawej oraz modelowanie przedniej powierzchni rdzenia po stronie prawej.
C6/c7 - krawędzie wyostrzenia trzonów powodują umiarkowane przewężenie lewego otworu m-k, z możliwym modelowanie, ale bez ewidentnych cech kompresji struktur nerwowych w jego przebiegu.
Poza tym:
Na szczycie kyfozy (c4-c6) niewielkie wypukliny podwięzadłowe tylne współistniejące z progami kostnymi na krawędziach trzonów powodują wielopoziomowe modelowanie worka oponowego, bez cech kompresji rdzenia.

Proszę, jeśli to możliwe, o analizę rezonansu.
Czy powyższe może mieć wpływ na bóle głowy. Jaka jest forma leczenia?

Beata 2013-11-06, 19:17