Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym przy przepuklinie

Bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym przy przepuklinie

Witam ostatnio odczuwam długotrwały ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Przez ostatnie pare lat korzystałem z pomocy kręglarki (znachorki), która pomagała mi w tych dolegliwościach. Po jednej wizycie ból przechodził, ale jakieś półtora miesiąca temu kontuzja się odnowiła, a wizyta u kręglarki nie pomagała. Po trzech tygodniach i kilku wizytach ból ustąpił. Dwa tygodnie temu znowu kontuzja się odezwała i postanowiłem pójść do lekarza neurologa gdzie skierował mnie na badanie rezonansem magnetycznym. Za kilka dni mam ponowną wizytę u lekarza z opisem wyniku badania. Poniżej przedstawiam opis do badania rezonansem magnetycznym i mam pytanie czy mój stan zdrowia kwalifikuje się do leczenia rehabilitacyjnego czy zmiany są na tyle poważne, że pozostaje tylko poddać się operacji?

Lordoza lędźwiowa spłycona.
Zmiany degeneracyjne krążków międzykręgowych pod postacią ich odwodnienia i obniżenia wysokości na poziomach L3-L4, L5-S1.
Na poziomie L3-L4 widoczna niewielkie wypukliny podwięzadłowa bez wpływu na korzenie nerwowe.
Na poziomie L4-L5 niewielka wypuklina centralna z lateralizacją w prawo dotyka prawy korzeń L5.
Na poziomie L5-S1 szerokopodstawna przepuklina dokanałowa centralna z lateralizacją w lewo modeluje worek oponowy i nieznacznie lewy korzeń S1.
Poza tym krążki bez wypuklin. Sygnał stożka rdzenia bez zmian.

Będę wdzięczny, za krótki komentarz.

Marcin 2013-06-18, 12:22

Widze,ze same Marciny tutaj, ja mam przepukline l5s1 zwezajaca kanal kregowy i modelujaca worek oponowy ,dopiero 30lat we wrzesniu koncze i mam miec operacje w slupsku,wstawiany jakis implant l5s1
z kregoslupem mam problem po wypadku w pracy pod koniec listopada 2012 roku czyli niecaly rok a tu juz operacja i implant 21,06.2013 jade do sanatorium zus mnie skierowal i na zwolnieniu jestem od 3 grudnia do 2czerwca.od 3 czerwca dostalem swiadczenie rehabilitacyjne do 30 pazdziernika a potem powrot do pracy,jestem za mlody na rente,pozdr

Marcin 2013-06-18, 13:48

Witaj Marcinie ja mam 36 lat i też się sypie jak widać powyżej.
Co do inplantów to słyszałem, że te Polskie po dwóch latach ponoć rdzweieją tak więc lepiej wstawić coś porządnego.
Zdrówka życzę. Pozdrawiam
Marcin

Marcin 2013-06-22, 09:09

No i znowu Marcin.Też mam 36lat.Operacje mam mieć w październiku(trochę się boję).Rehabilitacja i sanatorium niewiele pomogły a ZUS stwierdził że jestem zdrowy.Mam podobnie jak kolega tylko że w L4-L5 podobno stykają mi się kręgi i cały czas boli mnie lewa noga.Trzeba ćwiczyć mięśnie krzyżowe żeby przynajmniej mieć prostą postawę bo jak boli to mięśnie ciągną w jedną stronę żeby zmniejszyć ból.Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Marcin 2013-06-23, 21:42

Do Marcina i Marcina.

Jestem po operacji 3 przepuklin 1 wypukliny i mam zrobioną stabilizacje odcinka lędzwiowego - 8 śrubek + pręty ( nie zardzewieją bo są tytanowe ) bez znajomości i prywaty na fundusz.
Operacje miałam jako pilną czekałam tylko miesiąc taki miałam zjechany kręgosłup.
Zachęcam na to samo forum do poczytania w dziale * Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędzwiowego kręgosłupa *
Temat bardzo ciekawy i jest dużo wpisów.
Pozdrawiam ( mam 56 lat )

piratka 2013-06-24, 16:38