Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle kręgosłupa w lędźwiach i podbrzusza

Bóle kręgosłupa w lędźwiach i podbrzusza

Witam, mam 54 lata. Pierwsze bóle kręgosłupa odczułam w wieku 49 lat.Wynik badania radiologicznego brzmi: *wyrównanie lordozy kręgosłupa lędźwiowego, niewielkie przewężenie krążka L2-L3 ze zmianami zwyrodnieniowymi sąsiadujących krawędzi trzonów tych kręgów*. Ponadto inny lekarz stwierdził, że prawe biodro jest nieco wyżej. Chodziłam na rehabilitację, a od stycznia br codziennie ćwiczę - bez większego rezultatu. Mam pytania: czy mogę chodzić na zabiegi masażu termicznego na łóżku CERAGEM (urządzenie medyczne do terapii kręgosłupa). Czy to mi pomoże w pokonaniu bólu? I dlaczego czasem boli mnie podbrzusze? Czy to ma związek z kręgosłupem? Badanie ginekologiczne - w porządku. I jeszcze jedno pytanie: Czy istnieją jakieś konkretne ćwiczenia na wyrównanie bioder? Dziękuję.

Halina 2013-07-15, 21:40

Ból kręgosłupa w większości wypadków ma podłoże mechaniczne -dysk =ucisk opony twardej -co daje ból rozlany w plecach, ale wtedy ból bedzie prowokowany -czyli będzie się nasilał podczas , zgięcia do przodu
zgięcia do boku = dysk , lub wyprost i zgięcie do boku będzie bolesne i ograniczone a zgięcie do przodu najbardziej komfortowe to takie objawy stawowe wskazują na patologię np.zapalną
jeżeli podczas wykonywania tych prostych ruchów ból nie występuje lub nie zmienia swojego nasilenia to raczej przyczyny trzeba szukać dalej
ból kręgosłupa może być bólem promieniującym z narządów wewnętrznych- wykonać usg jamy brzusznej
jeżeli usg będzie ok, wykonać RMI odcinka lędzwiowego

zabiegi na łózku niczego nie zmienią , samo stwierdzenie że jedno biodro jest wyżej jest śmiesznym rozpoznaniem,pozdrawiam

fizjolups 2013-07-27, 19:59