Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle kręgosłupa w dolnym odcinku przy zmianach zwyrodnieniowo-wytwórczych na krawędziach trzonów L4-L5

Bóle kręgosłupa w dolnym odcinku przy zmianach zwyrodnieniowo-wytwórczych na krawędziach trzonów L4-L5

Mam bóle kęgosłupa w dolnym odcinku,lekarz rodzinyy zlecił zrobienie zdięc,oto opis. Na poziomie L5-S4 widoczne obniżenie tarczy międzykręgowej o cechach dyskopatii zwyrodnieniowej.Zmiany zwyrodniewowo-wytwórcze na krawędziach trzonów kręgów L4 L5.Czy to coś poważnego? Mam 44 lata.














Jacek 2012-02-01, 14:44

Opisano dyskopatię. Duże znaczenie mają występujące objawy. Na tym etapie można udać się na rehabilitację. Skierowanie może wydać lekarz rodzinny.

neuron 2012-02-11, 22:07

Bardzo proszę o wytłumaczenie mi wyniku mojej żony.Przepukliny protuzja 2-boczne krążków m-kC5-c7-powodują redukcję przedniej rezerwy płynowej kanału kręgowego na tym poziomie bez cech stenozy ikompresji rdzenia,zwęzone zachyłki boczne z cechami ucisku korzeni nerwowych.niewielka kryfoza w pozycji badania w odcinku C

Jacek 2012-03-01, 13:34

Opisano ucisk na korzenie nerwowe, w zasadzie w zależności od występujących objawów i wyników badania neurologicznego należy udać się na konsultację do neurochirurga, który pokieruje albo na rehabilitację albo na operację.

neuron 2012-03-01, 18:55

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedż i proszę o polecenie odpowiedniego specjalisty,najlepiej który ma podpisaną umowę z funduszem.Dziękuje i pozdrawiam

Jacek 2012-03-01, 19:13