Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle kręgosłupa szyjnego

Bóle kręgosłupa szyjnego

Witam. Mam 39 lat i jestem kobietą.Od kilku lat borykam się z bólem kręgosłupa szyjnego. Mam zawroty głowy, gdy pochylam lub skręcam głowę i wrażenie ,że zaraz zemdleję.Drętwieje mi lewa ręka czasem prawa.Częste bóle z tyłu głowy i karku oraz mrowienie skóry, głowa ,skronie, policzki.Najbardziej jednak martwi mnie skaczące ciśnienie tętnicze ,które w przeciągu 5 minut zmienia swoje wartości z 163/68 na 112/58.Bardzo mnie to martwi.Miałam robione echo serca i przepływy, wszystko w porządku.Zauważyłam ,że problemy z ciśnieniem pojawiają się gdy odczuwam ból karku i tyłu głowy.W marcu miałam robiony rezonans.Wynik:Wyprostowana lordoza szyjna.Osteofity krawędzi trzonów kręgowych.Zmiany dehydratacyjne krążków na poziomach c3-c4 , c5-c6 i c6-c7.Na poziomach c3-c4 i c5-c6 niewielkie pośrodkowe wypukliny modelują worek oponowy.Większa pośrodkowo-lewoboczna c6-c7 wypukla się dokanalowo na gł.3,5 mm i uciska worek oponowy i nieznacznie modeluje rdzeń kręgowy.Rdzeń kręgowy ma prawidłowy jednorodny sygnał.Bardzo proszę o opinię.

Aga 2014-10-27, 18:18