Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle kręgosłupa, stawu biodrowego, parcie na pęcherz moczowy i bóle głowy

Bóle kręgosłupa, stawu biodrowego, parcie na pęcherz moczowy i bóle głowy

Witam. Mam 42 lata i od kilku lat mam poważne bóle kręgosłupa. Dolegliwości nie opuszczają mnie już nawet na moment.Promieniują bardzo na lewa nogę ,powodując bardzo silny ból w stawie biodrowym,co powoduje coraz większy problem z chodzeniem.Problemem jest ubieranie buta czy wytarcie stóp.Siedzenie,lub wstanie z pozycji siedzącej to istny horror.Jednym z objawów jest również nienaturalnie duże parcie na pęcherz moczowy. Od lat mam również niesamowite bóle głowy.Tomograf i badanie MR głowy nic nie wykazało.Chciałam prosić o opinię w sprawie moich wyników MR.

Badanie MR w sekwencji SE obrazach T1 i T2 zależnych.
Na poziomie L5/S1 widoczna jest centralna wypuklina krążka międzykręgowego nie powodująca ucisku na worek oponowy.
Na wysokości L4/L5 stwierdza się obecność centralno-dwubocznej przepukliny krążka międzykręgowego z cechami ucisku na worek oponowy i zwężającej otwory międzykręgowe.Wypukliny dwuboczne L3/L4.Dwuboczna wypuklina L2/L3.W trzonie kręgu L4 naczyniak śr. 1.3 cm.

MR w sekwencji SE ,obrazach T1i T2 zależnych.
Zniesienie fizjologicznej lordozy kręgosłupa szyjnego.Centralno-prawostronna przepuklina krążka międzykręgowego C5/C6 uciskająca na worek oponowy.Obniżenie wysokości tego krążka międzykręgowego z niższym sygnałem w obrazachT2 zależnych odpowiada zmianom zwyrodnieniowym.Osteofity na tylnych krawędziach trzonów kręgów szyjnych.
Będę bardzo wdzięczna za opinię i radę jak powinnam dalej postępować.
Z poważaniem Tamara Piasecka

Tamara 2011-01-07, 22:11

Witam Tamara!

Mam podobne objawy, możesz mi napisać na e -maila czy już poradziłaś sobie z tymi bolmi? Byłem u lekarza i stwierdził ze na 90 % operacja.

Napisz jak możesz jak sobie z tym poradziłaś ....

bartek 2011-10-25, 11:56