Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle kręgosłupa, rwa kulszowa, pęknięcia pierścienia włóknistego

Bóle kręgosłupa, rwa kulszowa, pęknięcia pierścienia włóknistego

Witam.

Mam 24 lata. Od kilku lat zmagam się z bólami kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Ból ten nasilał się, więc udałam się do neurologa, który stwierdził rwę kulszową z uszkodzeniem korzenia kręgosłupa, gdyż od miesiąca mam zaburzenia czucia w lewej nodze. Lekarz skierował mnie na rezonans magnetyczny. Wynik jest następujący:

Cechy miernego stopnia skoliozy lewostronnej.

Na poziomie L5-S1 centralno-lewostronne i lewoboczne uwypuklenie krążka międzykręgowego do światła kanału kręgowego i do dolnych partii otworu międzykręgowego na głębokość do około 7 mm i 5 mm, (z cechami pęknięcia pierścienia włóknistego) powodujące ucisk przedniej ściany worka oponowego nieznacznie w linii środkowej i głównie po stronie lewej oraz zwężenie lewego otworu m-kręgowego (bez cech stenozy wewnątrzkanałówej). Uciśnięty jest wewnątrz kanałowy odcinek lewego korzenia nerwowego. lewy korzeń nerwowy w świetle zwężonego otworu m-kręgowego nie jest bezpośrednio uciśnięty.

*Początkowe zmiany zwyrodnieniowe w postaci drobnych osteofitów na przednich i tylnych krawędziach trzonów kręgów. Obniżona wysokość przestrzeni międzykręgowej na poziomie L5-S1 z obniżonym sygnałem krążka m-kręgowego, w następstwie jego zmian degeneracyjnych. Stożek rdzeniowy i włókna ogona końskiego prawidłowe.

Z odchyleń od normy w świetle kanału kręgowego po stronie prawej torbiel korzeniowa o maks wymiarach do około 10 mm.

Na pozostałych poziomach m-kręgowych cech dyskopatii i istotnego ucisku worka oponowego nie wykazano.*

Wizytę u neurologa mam za 3 miesiące. Czy powinnam udać się do niego wcześniej i obawiać zabiegu operacyjnego w odniesieniu do powyższego wyniku badania MR.

Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Kinga

Kinga 2015-01-17, 19:44