Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle kręgosłupa przy zmianie pozycji podczas snu, przy kichaniu i pochylaniu się

Bóle kręgosłupa przy zmianie pozycji podczas snu, przy kichaniu i pochylaniu się

Witam

Mam 30 lat.
Od około 6 tyg mam bóle kręgosłupa przy zmianie pozycji podczas snu,przy kichaniu,pochylaniu się oraz przy wykonywaniu wszelkich prac w pozycji pół zgiętej typu pranie ręczne, zamiatanie,podnoszenie dziecka.

Po leżeniu na brzuchu w podparciu na łokciach choćby kilku minut mam problemy ze zmiana pozycji bo ból jest okropny.

W RTG:

zmniejszona fizjologicznie lordoza lędźwiowa przy większym kącie ustawienia kości krzyżowej.

Objaw Baastrupa na wys. L3-L4-L5. Wysokość trzonów zachowana.
Nieco węższa jest przestrzeń międzykręgowa L5-S1-dyskopatycznie?

Zmiany przeciążeniowe w stawach międzywyrostkowych głównie na pograniczu L-S.

Neurolog zapisała tylko lek p. bólowy w tabletkach oraz zasugerowała rehabilitację, na która dostałam skierowanie.

Moje pytanie dotyczy kwestii ciąży oraz porodu z takimi dolegliwościami, czy mogę się spodziewać komplikacji typu zaostrzenia bóli, konieczności noszenia pasa podtrzymujacego brzuch?

Jesteśmy z partnerem w trakcie starań o dziecko w klinice niepłodności i nie wiemy czy zaprzestać tych działań, czy wyżej opisane zmiany, są przeciwwskazaniem teraz do ciąży i porodu, czy można z nimi być w ciąży i urodzić sn, będąc pod stałą opieką rehabilitanta?

Z góry dziękuję za fachową odpowiedź.

Karolina 2012-06-13, 16:53