Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle kręgosłupa przy przepuklinie międzykręgowej

Bóle kręgosłupa przy przepuklinie międzykręgowej

Witam ,od stycznia cierpię z powodu bul kręgosłupa a lekarze rozkładają ręce .badanie rezonansu magnetycznego na poziomie L4i L5niewielka wypuklina krążka między kręgowego .Cechy dyskoptji na tym poziomieDrobne ubytki płytki granicznej trzonu kręgu L4 ze strefą obrzęku szpiku .Drobne osteofity przednich brzegów trzonów kręgów lędżdiowych .Znaczne spłycenie lordozy lędżwiowej. Zaostrzenie kąta krzyżowo lędzwiowego..Ja czuje się coraz gorzej drętwieją mi nogi i mam problemy z wypróżnianiem .Ponieważ cierpię na chrobę wrzodów żołądka i wzw typu B leki tylko pogorszją mój stan zdrowia .

Halina 2010-10-01, 15:15

Wynik rezonansu zwykle zostaje zweryfikowany z dolegliwościami przez specjalistę. Wynik takiej konsultacji jest decydujący co do dalszego postępowania, czyli albo będzie to rehabilitacja i leczenie zachowawcze albo operacja. Oczywiście należy również leczyć pozostałe choroby.

neuron 2010-10-02, 16:24

Wiem coś na temat połączenie WZW z dolegliwościami kręgosłupa ponieważ jestem fizjoterapeutą w Instytucie Transplantologii. Proponuję udać się do dobrego fizjoterapeuty, najlepiej pracującego metodami neuromobilizacji, terapii manualnej i McKenzie. 80 % przepuklin jądra miażdżystego jest uleczalnych bez inwazyjnie. W większości przypadków leczenie ogranicza się do mobilizacji zajętych traktów nerwowych, normalizacji napięcia mięśniowego w obrębie obręczy kończyn dolnych (szczególnie m. gruszkowaty, czasem lędźwiowy większy i mniejszy), manualnej mobilizacji krążka międzykręgowego, przyjmowania właściwych pozycji ułożeniowych i wykonywania dosyć często (co 2 godziny) określonych ruchów zmuszających krążek międzykręgowy do właściwej pracy.
Oczywiście wszystko musi być kontrolowane przez fachowego fizjoterapeutę.
Pozdrawiam.

Marcin 2010-10-04, 23:52

Bardzo dziękuję:)

Halina 2010-10-05, 12:22