Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle kręgosłupa promieniujące do nogi przy dyskopatii lędźwiowej

Bóle kręgosłupa promieniujące do nogi przy dyskopatii lędźwiowej

Czy powyższy wynik rezonansu sugeruje, że musi być operacja. Mam bardzo silne bóle promieniujące do lewej nogi.

Lordoza lędźwiowa zachowana. Wysokości trzonów kręgów w odcinku lędźwiowym kręgosłupa zachowane.
Obniżenie wysokości krążka międzykręgowego na poziomie L.4-L.5.
Krążki międzykręgowe na poziomie L.2-L.3, L.3-ł.4,L.4-ł.5,i L.5-S.1 wykazują cechy dehydratacji wyrażone obniżeniem sygnału w obrazach T2-zależnych.

Na poziomie Th12-ł.1 podwięzadłowa wypuklina centralna uciskająca worek oponowy oraz miernie redukująca oba zachyki boczne.
Na poziomie L.2-L.3 centralna szerokopodstawna podwięzadłowa wypuklinamateriału krążka międzykręgowego uciskająca w części centralnej worek oponowy oraz redukująca w niewielkim stopniu obustronnie zachyłki boczne.
Na poziomie L.3-L.4 wypuklina podwięzadłowa modelująca worek oponowy.
Na poziomie L.4-ł.5 wypuklina centralna oraz wraz z osteofitami na krawędziach trzonów kręgów miernie uciska worek oponowy, bez cech istotnej redukcji zacyłków bocznych i ucisku korzeni nerwowych.
Na poziomie L.5-ś.1 wypuklina centralna lateralizująca na prawo, uciskająca worek oponowy oraz miernie redukująca zachyłki boczne (bardziej po stronie prawek).
Zwyrodnienie tłuszczowe trzonów kręgów L.5 i S.1.
Zmiany zwyrodnieniowe na przednich krawędziach trzonów oraz w stawach międzywyrostkowych szczególnie na poziomach L.2-ł.3 i ł.4-L.5.
Stożek rdzenia kręgowego bez cech patologii.
Bóle lewej strony mogą też być ze skoliozy piersiow-lędżwiowej.
Drętwieją mi nogi są słabsze mam poczucie ich drżenia.

Krystyna 2010-03-29, 00:14

Ma Pani bardzo zniszczony kręgosłup w odcinku piersiowo-lędźwiowo-krzyżowym. O operacji współdecyduje pacjent i lekarz. Wydaje się jednak, że operacja może być pomocna ale trzeba jednak zobaczyć najpierw zdjęcie i ocenić czy coś jeszcze można zrobić pomimo tak zniszczonego kręgosłupa.

Tomoo 2010-03-30, 15:48

Dyskopatia L3/L4,L4/L5 i L5/S1 z wypuklinami krążka międzykręgowego typu *bulging disc* z uciskiem worka oponowego i dużym zwężeniem zachyłków bocznych kanału kręgowego na tych poziomach.
Czy to bardzo poważne???????????????????

eryk 2010-08-13, 23:34

Ucisk na worek oponowy powoduje dokuczliwe dolegliwości, które nie zawsze można wyeliminować za pomocą leków przeciwbólowych czy rehabilitacji. Nie jest to leczenie przyczynowe, a jedynie objawowe. Dlatego radzę skonsultować się osobiście z neurochirurgiem, który po osobistym badaniu będzie mógł stwierdzić jakie leczenie w Pani przypadku zastosować (np. operacyjne?).

neuron 2010-08-17, 14:34