Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle kręgosłupa po operacji wypadnięcia jądra miażdżystego C6-C7

Bóle kręgosłupa po operacji wypadnięcia jądra miażdżystego C6-C7

Jestem po operacji /2006r/kregoslupa szyjnego-diagnoza;wypadniecie jadra miazdzystego C6-C7 z objawami mielopatii szyjnej-zastosowano usztywnienie PEEK i 2010 operacja kregoslupa ledzwiowego;fenestracja L4-L5 z usunieciem ciesni zachylkowej i odbarczeniem L4 ,ale od kilku miesiecy pojawily sie u mnie duze bole kregoslupa szyjnego i ledzwiowego z bardzo czestym dretwieniem rak w dzien i kazdej nocy oraz dretwienie nog z przewaga lewej.Od 2-3 m-cy w trakcie siedzenia dretwieja mi stopy a MR kreg.ledzwiowego z 2011 wyglada tak;wyprostowana lordoza L,cechy niestabilnosci,przestrzen L5/S1zwezona,krazki w odc.ledzw.o obnizonym sygnale-cechy dehydratacji;na poziomie L4/L5 tylno-lewoboczna wypuklina krazka miedzykregowego modelujaca worek oponowy6 i korzen nerwowy lewy,na pozostalych poziomach roznego stopnia okrezne wypukliny krazkow z zaznaczonym modelowaniem worka oponowego.Nieco pogrubiale wiezadla zolte ,zmiany zwyrodnieniowe.Stozek rdzenia kregowego bez zmian ogniskowych.Wtrzonie Th 12 poj.ognisko naczyniakowate srednicy 12mm.Prosze o porade czy konieczny jest zabieg i czy musze zrobic noweMR przed wizyta u neurochirurga.Z gory dziekuje.

Bożena 2013-02-16, 17:38