Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego po kompresyjnym złamaniu Th11

Bóle kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego po kompresyjnym złamaniu Th11

Chciałbym wiedzieć coś więcej o moim badaniuMR odkąd miałem mały wypadek w pracy przewruciłem się na plecm mam bule w piersiowym odcinku i w lędzwiowym,rentgen wcześniej wykazał kompresyjne złamanie Th11 a badanie MR BRZMI; krążki międzykręgowe w odcinku piersiowym różnostopniowo zwężone i zdehydratowane .współobecne guzki schmorla trzonów odTh6 doTh12 kształt i zarysy krążków międzykręgowych adakwatne do nieruwności blaszek granicznych tychtrzonów.Na poziomie Th1/Th2,Th2/Th3,Th3/Th4 niweielkie,tylne i tylno-prawoboczne uwypuklenie krążków międzykręgowych,powodują niewielkie modelowanie brzuszne powierzchni worka oponowego;lokalnie spłycają prawe zachyłki boczne.Na poziomie Th11/Th12 uwypuklenie tylne zdegenerowanego krążka międzykręgowego,dyskretnie modeluje worek oponowy,lokalnie spłycając przednią rezerwę płynowąrdzenia.Również na poziomie Th5/Th6 dyskretne,tylno-lewoboczne uwypuklenie krążka nieznaćnie modelujące worek oponowy.Nie stwierdzono cech pogrubienia ani ucisku rdzenia piersiowego w zbadanym zakresie.Rezerwy płynowe okołordzeniowe są zachowane,lokalnie spłycane do przodu przez opisane powyżej wypukliny.Zmian ogniskowych wewnątrzrdzeniowo nie stwierdza się.Wobrębie niekturych trzonów kręgowych ,wzdłuż zdegenerowanych blaszek granicznych,widoczne obszary zwyrodnienia tłuszczowego szpiku głównie pogranicze Th-L.

GRZEGORZ 2013-02-05, 17:08