Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle kręgosłupa mimo rehabilitacji przy przepuklinie L5-S1

Bóle kręgosłupa mimo rehabilitacji przy przepuklinie L5-S1

Kilka lat temu miałam wypadek samochodowy zderzenie czołowe. Badanie rezonansu wykazało: Badanie przeprowadzono aparatem Picker Eclipse 1,5T. Wykonano sekwencje FSE i FE, uzyskując obrazy T1 i T2- zależne w płaszczyznach: strzałkowej i poprzecznej. Skanowaniem objęto odcinek C1-Th5. Fizjologiczna lordoza szyjna zachowana. Morfologia sygnału rdzenia kręgowego w badanym odcinku prawidłowa. Niewielkiego stopnia obniżenie intensywności sygnału krążków międzykręgowych C4/C5 i C5/C6 o cechach dehydratacji, bez cech ewidentnego dokanałowego uwypuklenia. Obniżenie wysokości krążka międzykręgowego Th1/Th2 z obniżeniem intensywności sygnału w obrazach T2 zależnych(dehydratacja) z cechami niewielkiego uwypuklenia pierścienia włóknistego w kierunku kanału kręgowego. Ciągłe rehabilitacje a mimo to dalej boli, raz mniej raz bardziej. Ale od jakiegoś boli mnie także dolny odcinek. Tomograf wykazał: Spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Na poziomie L5-S1 niewielka, centralna przepuklina krążka międzykręgowego bez cech ucisku na worek oponowy. Niewielka, centralna wypuklina dyskowa nieznacznie uciskająca na worek oponowy na poziomie L4-L5. Wysokość trzonów zachowana. Na dzień dzisiejszy mam 38 lat. Proszę o interpretację, czy mam się martwić.

Anna 2013-07-26, 08:51

Ja na Pani miejscu bym się martwiła . Też mam dyskopatię TH12-L1 i L1-L2 , ortopeda i neurolog zgodnie twierdzą , że do operacji się mój przypadek nie nadaje , zaś gorset , leki i zabiegi (ćwiczenia i masaże) mi nie pomagają , dodatkowo ortopeda twierdzi że jest to nieuleczalne i trwałe - ja zaś oczekuję , że wypadnięte krążki międzykręgowe dzięki zabiegom wrócą z powrotem na miejsce , mimo , że ortopeda powiedział , że to niemożliwe. Ja chciałam się jeszcze skonsultować z neurochirurgiem , aby doradził mi najskuteczniejszą metodę i powiedział, czy operacja w moim przypadku jest możliwa do zrealizowania A może w Pani przypadku operacja by pomogła - może Pani zapytać lekarza
Ja rezonans magnetyczny miałam z kontrastem , wtedy struktury lepiej widać - a Pani jaki rezonans miała ? Tomografu bym nie polecała , ponieważ jest szkodliwy i mniej dokładny , a dodatkowo kontrast może uszkodzić nerki i działa alergizująco , więc jeśli lekarz zaproponuje Pani tomograf , to lepiej będzie , jeśli Pani powie , że woli rezonans
Moje liczne upadki (ma padaczkę) dodatkowo coraz bardziej niszczą kręgosłup , ostatnio boli mnie szyjny , wcześniej bolał piersiowy , ale trochę mi przeszło , zaś na lędźwiowy nic nie pomaga

ancka 2013-07-29, 22:06