Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle kręgosłupa i problemy z chodzeniem

Bóle kręgosłupa i problemy z chodzeniem

Roszę o przetłumaczenie mi wyniku rezonansu.
sekwencja echa spinowego,obrazy t1 i t2 zależne.odmiana rozwojowo pograniczna l/s-badaniu przyjęto lumbalizację s1.na poziomie l5/s1 wykazano płaską,dokanałową przepuklinę krążka
międzykanałowego,powodującą umiarkowany ucisk stryktur wewnątrzkanałowych.stwierdza się także degeneracyjne skrócenie czasu relaksu t2.wykazano ponadto drobne zmiany zwyrodnieniowe krawędzi trzonów i stawów międzykręgowych na tym poziomie.lewoboczna protruzja jądra miażdżystego krążka międzykręgowego th10/th11,mogąca dyskretnie
uciskać struktury lewego zachyłka bocznego kanału kręgowego.drobne małoistotne guzki schmorla w blaszkach granicznych trzonów na poziomie th10/th11.
dodam że nie mogę chodzić i bardzo boli mimo leków prawa strona mam nadwag znaczną i od 3roku życia a mam 33lata jestem na sterydach z powody astmy oskrzelowej górny odcinek kręgosłupa też ma przepuklinę i opis nie jest ciekawy.błagam o pomoc bo już nie wiem co mam robić wynik odebrałam wczoraj a lekarza mam za 2 miesiące

MAGDA 2013-12-28, 13:54