Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle kręgosłupa i nawracające rwy kulszowe

Bóle kręgosłupa i nawracające rwy kulszowe

Dzień dobry Panie doktorze. Mam 40 lat. Od kilku lat mam silne bóle kręgoslupa i nawracające rwy kulszowe. Zrobiłam RM kręgosłupa i proszę o interpretacje. Oto wynik badania: Zachowana lordoza lędzwiowa. Cechy dehydratacji i znacznego obniżenia wysokości krążka międzykregowego L4-L5. Wypuklina tylna krążka międzykregowego L4-L5 centralno-prawoboczna powodująca ucisk na worek oponowy. Możliwe drażnienie korzenia nerwu L5 po stronie prawej. Wypuklina tylna centralna krążka międzykregowego L5-S1 nie powodująca ucisku na worek oponowy i korzenie nerwów rdzeniowych. Pozostałe krążki miedzykregowe bez uchwytnych wypuklin. Nieliczne guzki Schmorla w trzonach kregów piersiowych i lędzwiowych. Zmiany odczynowe w trzonach kregów sąsiadujących z krążkiem międzykręgowym L4-L5 typu Modic I i II. Cechy spondylosis deformans z osteofitami na krawędziach trzonów kregów, zwłaszcza na poziomie L4-L5. Stożek końcowy rdzenia bez zmian ogniskowych. Bardzo prosze o odpowiedz, wizyte u neurologa mam za 1,5 miesiąca. Dziękuje.

Renata 2012-01-07, 23:52

W Pani przypadku nie dochodzi do ucisku korzeni nerwowych, z wyjątkiem draznienia. Należy zatem udać się an rehabilitację i fizykoterapię, na podstawie tego wyniku badań skierowanie może wydać lekarz rodzinny, neurolog w poradni czy ortopeda. Na chwilę obecną na podstawie tych danych nie ma wskazań do operacji.

neuron 2012-01-13, 19:55

Dziękuje bardzo za odpowiedz. Pozdrawiam.

Renata 2012-01-14, 22:20