Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle kręgosłupa i drętwienie palców przy zwężeniu krążka lędźwiowo-krzyżowego i osteofitach

Bóle kręgosłupa i drętwienie palców przy zwężeniu krążka lędźwiowo-krzyżowego i osteofitach

Od pewnego czasu mam bóle kręgosłupa, drętwieją mi palce u stóp, czasem nie mogę się wyprostować. Badanie Rtg kręgosłupa lędźwiowego wykazało zwężenie krążka międzykręgowego i ześlizg do przodu na odcinku krzyżowym. Osteofity na przednich i bocznych krawędziach trzonów odcinka piersiowego. Co to może być? Czy jest uleczalne?














Angel 2011-03-21, 20:35

Są to zmiany zwyrodnieniowe, powstałe wskutek dźwignięcia, przyjmowania nieprawidłowej pozycji ciała, pracy fizycznej. Może Pani udać się na rehabilitację (skierowanie uzyskać można od lekarza rodzinnego), co pomoże we wzmocnieniu prawidłowych mięśni, zmniejszy nasilenie dolegliwości. Leczenie przyczynowe to ostatecznie operacja, która prawdopodobnie w tym przypadku nie jest konieczna.

neuron 2011-03-21, 21:27

Witam!! ja również mam problemy z kręgosłupem przeszłam kilka rehabilitacji, zastrzyki przeciwbólowe, od dziecka leczę sie u ortopedy na skolioze itd.. mam 23 lata .. ostatnio robiłam badanie radiologiczne kręgosłupa piersiowego AP+boczne
wynik:
pewne spłycenie fizjologicznej kyfozy kręgosłupa piersiowego.Skrzywienie kręgosłupa piersiowego w prawo. Dyskretne osteofitoza przednich krawędzi trzonów kręgowych na niektórych poziomach , wyraźniej widoczna na poziomie Th2/Th3.

Miewam silne bóle głowy wręcz okropne,ostatnio drętwiały mi palce u nóg.
Czy jest to większy problem?Co mam robic?

ola 2011-11-21, 01:10