Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle kręgosłupa, drętwienie palców u rąk i bóle pięt

Bóle kręgosłupa, drętwienie palców u rąk i bóle pięt

Witam serdecznie. Mam 27 lat, pracę stojaco-siedzącą, lekką nadwagę i od jakichś dwóch - trzech lat stałe bóle kręgosłupa, czasem drętwieją mi palce u rąk (często nocą), a ostatnio bardzo bolą mnie pięty (nie wiem czy to ma jakikolwiek związek, ale piszę na wszelki wypadek)
Dziś dostałam wynik MR odcinka lędźwiowego kręgosłupa. U neurologa mam wizytę za 2 m-ce, więc bardzo prosiłabym o interpretację mojego rezonansu
W opisie jest napisane: * Zniesienie fizjologicznej lordozy kręgosłupa lędźwiowego.
Sygnał z krążków międzykręgowych na poziomach L4/L5 i L5/S1 jest obniżony, a krążki są spłaszczone co jest wyrazem zmian zwyrodnieniowych. Na poziomie L4/L5 widoczna jest centralno-obustronna wypuklina krążka miedzykręgowego uciskająca na worek oponowy. Na wysokości L5/S1 stwierdza się obecność centralno-prawostronnej wypukliny krążka międzykręgowego również z cechami ucisku na worek oponowy. Poza tym kręgi i krążki miedzykręgowe przedstawiają sie prawidłowo*

Bardzo serdecznie z góry dziekuję

Joanna 2012-02-24, 00:54

Zalecana jest rehabilitacja i leczenie p/bólowe. Co do objawów klinicznych, szczególnie dotyczących pięt najlepiej udać się do ortopedy. Poza tym należy rozważyć MR odcinka C kręgosłupa, ze względu na drętwienie rąk.

neuron 2012-02-24, 23:08