Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle karku, barku i osłabienie siły ręki

Bóle karku, barku i osłabienie siły ręki

Witam serdecznie.

Mam 36 lat i od ok. roku mam bóle karku lewego barku oraz wrażenie osłabienia siły lewej ręki.
Byłem 4 m-ce temu u chiropraktyka który mnie poustawiał i wszystko było OK. Od ok. tygodnia mam ponownie bóle karku i szyi oraz lekkie zawroty głowy. Rok temu miałem robione MRI odcinka szyjnego kręgosłupa.

Poniżej wynik :

Lordoza szyjna zniesiona z tendencją do wtórnej kifozy w odcinku górnym. Krążki m-k odcinka szyjnego kręgosłupa z cechami zmian zwyrodnieniowych w postaci częściowego obniżenia sygnału. Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze na tylno bocznych krawędziach trzonów i w stawach m-k. Centralna lateralizująca na prawo wypuklina krążka m-k C2/3 z modelacją worka oponowego i redukcją rezerwy objętościowej kanału kręgowego. Towarzysząca ostofitozie okrężna wypuklina krążka C3/4 z modelacją worka oponowego, redukcją rezerwy płynowej kanału kręgowego i przewężeniem otworów m-k. Centralna wypuklina krążka C5/6 z niewielką modelacją worka oponowego.
Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych

Ponieważ mój lekarz jest bardzo enigmatyczny nie mogę się od niego nic dowiedzieć. Mam pytanie jak bardzo jest źle z moim kręgosłupem. Czy mogę z tym pójść do kręgarza i czy to powinno pomóc ?
Jakie są rokowania ?

Bardzo proszę o pomoc

Paweł 2012-04-09, 13:48

Nie wiem jak edytować wiadomości więc dopiszę. Czy w tym przypadku fizykoterapia może odwrócić ten proces ? ( mam na myśli modelowanie worka oponowego ? ) Czy lekkie zawroty głowy mogą być spowodowane tym schorzeniem ? Bardzo się boję. Czy powinienem się tym przejmować ? Czy terapia manualna może spowodować ustąpienie choćby częściowe tego schorzenia ?

Pozdrawiam

Paweł 2012-04-09, 16:15