Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Bóle i zawroty głowy, zaburzenia widzenia, drżenia i sztywność mieśni jako nietypowe objawy padaczki

Bóle i zawroty głowy, zaburzenia widzenia, drżenia i sztywność mieśni jako nietypowe objawy padaczki

Witam,mimo,ze od lat w eeg wychodzą zmiany,nigdy nie miałam problemów zdrowotnych z zakresu neurologii.eeg wykonywano mi z powodu jąkania 6 lat temu ginekolog bez żadnych badań przepisał mi leki hormonalne,które bardzo pobudziły mój ukł.nerwowy,pojawiły się bóle,zawroty,pieczenie głowy,zab.widzenia,drżenia,ból,sztywność mięsni ciała,pobudzenie psychruchowe,dezorientacja,,skoki ciśnienia,*hustanie* wewn.ciała,po odstawieniu leku objawy powoli minęły,potem pojawiały się czasami,np.po zastrzyku znieczulającym u dentysty.3 lata temu podczas grypy,po lekach typu;gripex,aspiryna itp.znów pojawiły sie te objawy,mam je do dziś.wycisza je xanax lub sedam.byłam u kardiologa,neurologa,nie stwierdził zadnej choroby,rezonans głowy dobry,mam iść do endokrynologa i psychiatry.zastanawiam sie jednak,czy to nie objawy padaczki?
opis ostatniego eeg:
zapis zróżnicowany przestrzennie.czynność alfa regularna 10 Hz.na tym tle widoczne są liczne fale theta 7 Hz występujące w sposób rozlany,a także grupy fal theta 6-7 Hz o wyższej niż tło amplitudzie występujące z tendencją do napadowośći.R.o.obecna.HV nasila zmiany.czy powinnam wykonać jeszcze jakieś inne badania?dziękuję

Alina 2011-12-03, 01:25

Trudno powiedzieć czy to faktycznie padaczka. Można spróbować wykonać eeg po nieprzespanej nocy, które może wykazać nieco więcej zmian. Warto wykluczyć właśnie podłoże endokrynologiczne i psychogenne, które może być potencjalną przyczyną objawów.

neuron 2011-12-04, 16:43