Forum neurologiczne » Bóle głowy » Bóle i zawroty głowy, osłabienie, oczopląs oraz bóle stóp i rąk

Bóle i zawroty głowy, osłabienie, oczopląs oraz bóle stóp i rąk

Witam serdecznie.
Mam obecnie 20 lat (rocznikowo 21). Od kilku (może kilkunastu) lat mam bóle głowy - czasem trwają tydzień, dwa tygodnie - leki przeciwbólowe nie pomagają, wręcz nasilają ból. Dochodzą do tego zawroty głowy, zmęczenie, osłabienie, duszności, nudności, problemy z pamięcią i koncentracją, bóle oczu, niewyraźne widzenie, plątanie się języka przy wymowie, kołatanie serce, mrowienie/drętwienie rąk i nóg, nadwrażliwość na światło i hałas, chyba też oczopląs. Jak i też ból w dłoniach i stopach - czasem dochodzi do takiego bardzo silnego bólu (trwa krótko), że nie mogę ruszyć stopą i tak jakby się stopa wyginała..Bardzo proszę o odpowiedź...

BP 2011-03-17, 12:38

Najprawdopodobniej to objawy migreny, warto skonsultować się z neurologiem i rozważyć diagnostykę bólu głowy, wykonać EEG i MR głowy. Objawy trwają dość długo, są liczne a leki są nieskuteczne, co przemawia, na korzyść diagnostyki.

neuron 2011-03-17, 16:40

Byłam u jednego neurologa. Lekarz stwierdził, że podobne do objawów migreny. Przepisał mi Divascan, póki co bez jakiejkolwiek poprawy.
Poszłam do drugiego lekarza neurologa. Zaskoczył mnie, ponieważ zapytał i zarazem stwierdził, czy mam zeza. Mam zrobić badanie WPW...
No i stwierdził, że to chyba nie migrena..

BP 2011-03-17, 22:12

A Wy co o tym myślicie???

xx 2011-03-20, 11:41

Może to być związane z chorym kręgosłupem, gdzieś jest ucisk na nerw lub tętnicę. Mam podobne objawy od lat, i stwierdzoną dyskopatię kręgosłupa szyjnego oraz ucisk na tętnicę szyjną. Polecam udać się do neurochirurga.

asia 2012-12-30, 23:13