Forum neurologiczne » Bóle głowy » Bóle i zawroty głowy, mrowienie ręki oraz problemy z pamięcią i koncentracją

Bóle i zawroty głowy, mrowienie ręki oraz problemy z pamięcią i koncentracją

Od dłuższego czasu mam silne bóle głowy, często kręci mi się w głowie, występuje też mrowienie jednej ręki, niemożność wypowiadania prostych wyrazów lub ich opisu. Nie mogę też skupić dłuższej uwagi na czymś, nieostro widzę. Objawy tak jak szybko przyszły, tak i ustępują. Często mam wrażenie ucisku, ścisku głowy. Co oznaczają takie objawy? Czy można to wyleczyć? Co powinienem zrobić?














Akar 2011-01-18, 09:37

Witam
Ku mojej wiedzy nie stwierdzono jednoznacznej przyczyny tych ( niestety dość powszechnych) symptomów. Spekuluję, że przyczyną jest zaburzenie w funkcjonowaniu układu nerwowego. Możliwe, że istnieje czynnik powodujący degradację połączeń między komórkami nerwowymi i zaburzający wzajemne przekazywanie impulsów elektrycznych (co by tłumaczyło pochodzenie symptomów). Dobrą wiadomością jest fakt, iż połączenia te mogą być i są tworzone na nowo w organizmie przy odpowiednich warunkach, więc proces powinien być w pełni odwracalny. Bezwzględnie zalecałbym ograniczyć alkohol oraz inne używki do minimum (symptomy będą się pogarszać i trwać dłużej). Mimo iż nie występuje tu bezpośrednie zagrożenie życia, to nieodpowiednie podejście do tego problemu może znacznie pogorszyć jego jakość. Proszę dbać o siebie. Pozdrawiam.

J 2011-07-02, 23:29

To mogą być objawy chorób odkleszczowych.

E 2011-07-03, 22:36

Zgadzam się z powyższą wypowiedzią. Kompleksowe badania krwi potwierdzą bądź wykluczą chorobę od kleszczową jako przyczynę Pana problemu. Warto tutaj dodać, że udając się do punktu krwiodawstwa odpowiednie badania może Pan wykonać za darmo, gdyż jest to procedura rutynowa dla każdego potencjalnego dawcy krwi. W razie znalezienia przyczyny problemu prosiłbym o wiadomość na tym forum.
Pozdrawiam

J 2011-07-30, 23:11