Forum neurologiczne » Bóle głowy » Bóle głowy, zawroty, podwójne widzenie

Bóle głowy, zawroty, podwójne widzenie

Witam
Od roku wzmagam sie z bólem głowy, zawrotami, podwójnym widzeniem oraz osłabieniem, zaburzeniem równowagi, 0czopląs, przewlekłe zmęczenie, nogi jak z waty, napięcie mięśni szkieletu, drętwienie rąk, pisk i szum uszny, bóle stawów i kręgosłupa, światłowstęt.
Cały ten nawał dolegliwości zaczoł się jakiś rok temu, do tej pory byłem okazem zdrowia, mam 28 lat a jestem wrakiem człowieka.
Zgłosiłem się do neurologa i po wizycie w szpitalu zdiagnozowano:
Badanie wykonano w sekwencji SE(T1-ax.),FSE(T2-ax.cor.sag.)FL(t2-ax.),DWI 1000 oraz po podaniu Gadovistu w SE(t1-ax.cor.sag.)
Podkorowo w istocie białej płata czołowego lewego oraz w sąsiedztwie trójkątów komór bocznych drobne (4mm) ogniska wysokiego sygnału w obr T2 i Flair. podobne ogniska w płacie skroniowym lewym o niskim sygnale w obr T1-12 mm. Opisywane zmiany nie powodują zwiększenia sygnału w DWI oraz nie ulegają wzmocnieniu kontrastowemu. Cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego w obrębie mózgowia nie uwidoczniono. Morfologia kory mózgowej prawidłowa. Ciało modzelowate prawidłowej wielkości bez zmian ogniskowych. Układ komorowy nadnamiotowy nieposzerzony, symetryczny, nieprzemieszczony w lini środkowej. Komora III i IV prawidłowe. W zatoce szczękowej prawej torbiel retencyjna -2cm a w zatoce szczękowej lewej -13mm
Wnioski MR- Obraz zmian w istocie białej budzi podejrzenie procesu demielinizacyjnego - w róznicowaniu morfologicznie- ogniska naczyniopochodne przewlekłe, neuroborelioza.

Wyniki badania płynu MR na obecność prążków oraz przeciwciał p. Boreliozie
Bakteriologia;
Borelia IgM - ujemny
Borelia IgM5,6 1RU/ml
Płyn MR
Borelia IgG-0,53
IgM-1,53
Surowica
Borelia IgG-1,74
IgM-3,96
PMR -prążki oligoklonalne IgG - nieobecne
Nie wiem czy podane dolegliwości dotyczą jednej choroby ale wystąpiły w tym samym czasie. W szpitalu dowiedziałem się że objawy powinny z czasem ustąpić same, chyba że wcześniej pojawi się niedowład lub paraliż prawej lub lewej połówki ciała wtedy mam się zgłosić do lekarza prowadzącego. Takich objawów jeszcze nie doznałem lecz obecne są bardzo uciążliwe. Proszę o podpowiedz gdzie powinienem szukać pomocy i czy diagnoza jest trafna.

Marcin 2012-03-21, 15:21

Miałam niesamowite problemy z bólem głowy, kręgosłupa. Lekarze odsyłali mnie tylko na kolejne badania i odsyłali jeden do drugiego. Mam z niesioną lordozę w odcinku szyjnym, zwężenie kręgów. Przy okazji wyszły zatoki.Badanie za badaniem, lekarze byli bezradni, a ja dalej cierpiałam. Była punkcja tez nie pomogła. Sąsiadka powiedziała mi, że są super produkty z morza martwego i może spróbowałabym coś naturalnego. Na początku nie bardzo wierzyłam,. że coś moze mi jeszcze pomóc, bo trwa to już prawie 3 lata, chodzę od lekarza do lekarza i zamiast lepiej jest coraz gorzej. Natomiast musiałam coś z sobą zrobić, bo non stop przebywałam na zwolnieniu. Znalazłam w internecie firmę, która ma te produkty z morza martwego. Trafiłam super. Jest sklep www.nona-polska.pl, prowadzi go kobitka, która jest mikrobiologiem i ma niesamowitą wiedzę. Ustaliła mi całą kurację. Trochę się wahałam, bo nie powiem cena była trochę szokująca. Przez tydzień gryzłam się z tym czy kupić czy nie, ale ból nie ustępował, więc się zdecydowałam. Teraz nie mam wątpliwości. Pierwsze efekty u mnie były już w drugim tygodniu, przynajmniej mogłam spać w nocy. Po 4 miesiącach ustąpiło wszystko. Produkty zaczęłam brać na początku września, to mamy już 7 miesięcy i jest rewelacja. Ja brałam Herbatkę Gonseen, okseen, fazę 3, najważniejszy krem dynamiczny. Jeszcze skusiłam się na szampon i maseczkę iłową. Używam ich do dzisiaj. Zadzwoń sobie, na pewno coś ci doradzi. Numer telefonu znajdziesz na stronie

Małgosia 2012-04-03, 22:21