Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle głowy, zawroty i lekkie mdłości przy ograniczeniu lordozy szyjnej

Bóle głowy, zawroty i lekkie mdłości przy ograniczeniu lordozy szyjnej

Witam. 10 dni temu uderzyłem się dość mocno w tył głowy, nie doszło do utraty przytomności ani zaniku pamięci, pół godziny po uderzeniu naszły mnie bóle głowy, zawroty i lekkie mdłości, udałem się na drugi dzień do szpitala, gdzie wstępnie zbadał mnie neurolog, potem chirurg, zrobiono mi rtg czaszki i odcinka kręgosłupa szyjnego, powiedzieli iż rtg głowy wyszło dobrze, a w rtg odcinka szyjnego zauważyli ograniczenie lordozy szyjnej, co mogłem mieć już dużo wcześniej.
4 dni po urazie zawroty i ucisk w głowie się nasilił, więc pojechałem do innego szpitala, zrobiono mi tomograf oraz zbadał mnie neurolog, stwierdził że nic niepokojącego się niedzieje a tomograf wyszedł dobrze.
8 dni po urazie na własną ręke postanowiłem udać się do okulisty, zrobiono mi badanie wzroku które wyszło dobrze, cisnienie oczu które również wyszło dobrze oraz badanie dna oka, okulista powiedział że mam zmiany w dnie oka nII dodał również, że może to być pourazowe, lub po prostu taka moja natura. Dzisiaj mija 10 dzień po urazie a mnie nadal męczy ucisk w głowie oraz zawroty, czy to normalne? czekać aż samo przejdzie czy się czegoś doszukiwać?

Artur 2012-06-20, 18:37

W zasadzie ważną odpowiedzią jest czy występuje poprawa po lekach p/bólowych. To co Pan opisuje wskazuje z dużym prawdopodobieństwem na wstrząśnienie mózgu. Wskazany jest odpoczynek, w przyciemnionym pomieszczeniu, unikanie hałasu i nadwyrężanie wzroku.

neuron 2012-06-20, 18:43

Przepraszam za zadanie dwa razy tego samego pytania, internet mi padł. Starałem się nie brać leków p/bólowych ponieważ ten ból nie był nie do zniesienia, dzisiaj jednak wziąłem pyralgine, co prawda czuje maaaaaalutki ucisk, ale sporo uśniezyło. Nikt mnie w szpitalu nie poinformował o tym iż moge mieć wstrząsnienie, cóż... Czyli mogę być spokojny? Bo od kilku dni prześladuje mnie myśl o krwiaku, o którym tak dużo się mówi. Dziękuje serdeczni za odpowiedź

Mam rozumieć że te uciski i zawroty głowy są od ograniczenia lordozy? nie jest to jakiś krwiak?

Artur 2012-06-20, 19:07