Forum neurologiczne » Bóle głowy » Bóle głowy w części czołowej z wymiotami u dziecka

Bóle głowy w części czołowej z wymiotami u dziecka

Mój 5 letni synek miał robione badanie EEg. Czasami skarżył sie że boli go *czółko*, więc udalismy sie do neurologa. Przy takim bólu czasami wymiotuje i po wymiotach szybko dochodzi do siebie. Dodam, że ostatnio często choruje, głównie katar, kaszel i gardło.

Opis badania: Badanie wykonano w czuwaniu. Czynność podstawową w odprowadzeniach ciemieniowo - potylicznych stanowią fale alfa * Hz w spółwystepujące z theta o amplitudzie do 60 uV.
Rz zaznaczona.
W zapisie z przewagą w odprowadzeniach czołowo-przednioskroniowych po stronie lewej rejestruje sie fale wolne 3-4 Hz średnio i niskonapięciowe.
Hv zwiększa ilość fal wolnych.
Fs bez wpływu.
Orzeczenia;
Zapis z miernego stopnia zmianami uogólnionymi z przewagą w okolicy czołowo-przedskroniowej lewej.

Nie mam pojęcia co to wszystko znaczy i bardzo sie niepokoję. Niestety na wizycie u lekarza był z synem mąż i nie wypytał o nic.

Beata 2011-12-12, 20:12

Badanie eeg jest tylko częścią diagnostyki. Nie można na jego podstawie podać przyczyny. Ważne jest jeszcze CT głowy. Na pewno nie jest to padaczka.

neuron 2011-12-18, 16:58

Mam podobny problem z synem (11 lat), od ok. 2 lat ma silne bóle głowy czasami nawet z wymiotami, przy tym towarzyszą mu uderzenia zimna i gorąca, jest blady i ma zimne ręce i czoło . Zrobiliśmy wszystkie badania, które zlecił nam neurolog czyli EEG głowy, tomografię komputerową, badanie u okulisty i laryngologa i nic nigdzie nie wykazało niepokojącego, z jednej strony to dobrze, ale bóle pozostały, a ja nie wiem jak mu pomóc podczes takiego ataku( tak to nazywam, bo trwa to zwykle godzinę lub dwie i jak zwymiotuje to ból ustępuje i on zasypia).
Proszę o podpowiedź co mogę jeszcze zrobić, żeby pomóc dziecku?

as10 2012-02-07, 17:33