Forum neurologiczne » Bóle głowy » Bóle głowy u małego dziecka

Bóle głowy u małego dziecka

Moje 4-letnie dziecko od dłuższego już czasu skarży się na silne bóle głowy. Badania okulistyczne i neurologiczne niczego nie wykazały. Nie towarzyszą temu żadne inne zmiany. Co może być przyczyną bólu u tak małego dziecka? Co można zrobić, aby mu pomóc?














Lawenda 2011-08-16, 08:56

Poproś o wykonanie rezonansu magnetycznego moje dziecko ma to samo po rezonansie wykryto torbiel szyszynki hiperintensywną w T2

Daj info co dalej i jaki wynik badania

rm 2011-08-16, 10:57

Jeśli wykluczono przyczyny internistyczne to należy rozważyć możliwość wykonania badania obrazowego głowy. U małych dzieci może już objawiać się migrena.

neuron 2011-08-22, 22:29

I co LAWENDA jak tam badania?

rm 2011-11-08, 15:14

Witam, mam córeczkę 4 letnią która często skarży sie na ból głowy z tym, że kiedy się zapytam gdzie ją boli głowa pokazuje miejsce wtedy np. przytulę ją albo w tym miejscu pocałuję i twierdzi, że ją juz przestało boleć, dziecko przy tym jak twierdzi, że ją boli głowa w ogóle nie sprawia chorego dziecka, byłam u lekarza i lekarz stwierdził, że dzieci często boli głowa a jakby ją naprawdę bolała to by to okazywała, nie wiem czy mam to bagatelizować czy rzeczywiście coś może się dziać niedobrego.

Ania 2012-10-26, 17:09