Forum neurologiczne » Bóle g³owy » Bóle g³owy przy zanikach korowych w p³atach czo³owych i na sklepisto¶ci

Bóle g³owy przy zanikach korowych w p³atach czo³owych i na sklepisto¶ci

Witam. mam 58 lat. od 3 miesiêcy mam bóle g³owy. na tk wysz³y zaniki korowe w p³atach czo³owych oraz na sklepistosci z poszerzeniem przestrzeni p³ynowych przymozgowych w obu okolicach czo³owych do okolo 10 mm po prawej i 6 mm po lewej stronie i wtych wlasnie miejscach boli glowa. dotychczasowe leczenie citabaxem nie przynosi rezultatu a wrecz poteguje. kolejny lekarz zaleci³ depakine chrono i kaza³ odstawic leki antydepresyjne. juz nie wiem co dalej robic. bol nie daje funkcjonowac. zniecierpliwiona pacjentka

Janina 2012-04-03, 15:55

Zaniki korowe najpewniej wynikaj± z wieku. Ze wzglêdu na brak wywiadu chorobowego trudno jednoznacznie to stwierdziæ. Wa¿ne aby zaniki by³y proporcjonalne do wieku. Pani objawy mog± byæ zwyczajnie migren±. Warto udaæ siê osobi¶cie do neurologa.

neuron 2012-04-05, 19:05

Witam. pisa³am do Pana odno¶nie bóli g³owy i zaników korowych. Konsultacjê neurologiczn± przesz³am, neurolog stwierdzi³a bóle napiêciowe i przepisa³a lek citabax. 3 miesi±ce brania leku citabax nie daje efektów. Bóle jak by³y tak s±, czasem s± dni ¿e boli g³owa mniej a niekiedy ból jest okropny. Ca³a g³owa jest ¶cierpniêta (g³ównie na samym czubku); g³owa jest napiêta. Nie wiem gdzie szukaæ pomocy. Bardzo proszê o informacjê co dalej robiæ? Dziêkujê.

Janina 2012-04-16, 19:37

Mo¿na rozwa¿yæ zmianê leczenia. Np. do³±czyæ leki miorelaksuj±ce tj. mydocalm.

neuron 2012-05-20, 17:05