Forum neurologiczne » Bóle głowy » Bóle głowy przy ognisku hiperintensywnym w lewym płacie czołowym

Bóle głowy przy ognisku hiperintensywnym w lewym płacie czołowym

Witam,
mam 22 lata a od 6 roku życia cierpię na bóle głowy. Oczywiście podejrzeniem jest u mnie migrena. Zostałam skierowana na rezonans magnetyczny ponieważ bóle głowy się nasiliły, czuję pulsujący ból w skroniach, nudności czasami suchy kaszel a przy nim wymioty. Dolegliwości nasiliły się od ponad roku, jestem też ciągle zmęczona, senna.
Proszę o interpretację wyników RM ponieważ wizytę u neurologa mam za 3miesiące i nie wiem czy mam się martwić wynikiem.

Oto wynik:
W lewej półkuli mózgu w istocie białe podkomorowo lewego płata czołowego widoczne pojedyncze ognisko hiperintensywne w obrazie T2 zależnym orazw sekwencji TIRM(FLAIR), nie wzmacniające się po CM, o szer 4mm,-niespecyficzne, bez zmian w otoczeniu-wskazane badanie kontrolne za rok

przysadka mózgoa o zaokrąglonej częsci górnej, jej wysokość na górnej granicy normy 7-8mmm, z niewielką asymetrią od strony lewobocznej, bez ewidentnych zmian,-wsk ewentualne badanie celowane w cienkich warstwach.
Poza tym mózgowei bez innych zmian, bez ognisk patologicznego wzmocnienia po podaniu środka kontrastującego.
Układ komorowy ustawiony pośrodkowo,nieposzerzony.

sandra 2011-01-04, 15:12

Wynik jest właściwie prawidłowy, oprócz niewielkiej zmiany do obserwacji. Jednak nie powinna być ona powodem bólu głowy. Czy występują nieprawidłowości w EEG?

neuron 2011-01-04, 18:39

Nic o tym nie było napisane

sandra 2011-01-07, 11:19

Czy wykonywała Pani kontrolny rezonans, po roku - zgodnie z zaleceniem, jestem bardzo ciekawa wyniku, ponieważ mam bardzo podobny opis ??

Marta 2013-03-02, 19:04