Forum neurologiczne » Bóle głowy » Bóle głowy przy ogniskach zmienionej demielinizacyjnie tkanki nerwowej

Bóle głowy przy ogniskach zmienionej demielinizacyjnie tkanki nerwowej

Witam!
mam 27 lat i od dawna mam bóle głowy. podejrzenie padło na migrenę, oprócz mnie dwie osoby w rodzinie również cierpią na bóle głowy- migrenowe. od niedawna uczęszczam do poradni neurologicznej- rezonans magnetyczny głowy wykazał zmiany. pani dr do której chodzę powiedziała że trzeba powtórzyć badanie ale nie chce mi powiedzieć czym mogą być spowodowane te zmiany- a przecież mam prawo wiedzieć. do innego specjalisty jestem zapisana dopiero za m-c. poproszę o interpretacje badania. *w istocie białej przykomorowej płata skroniowego prawej półkuli mózgu widoczne są drobne, pojedyncze ogniska zmienionej demielinizacyjnie tkanki nerwowej. poza tym struktury mózgu i móżdżku bez zmian ogniskowych, o prawidłowej intensywności sygnału tkanki nerwowej. układ komorowy o ogniskowo poszerzonym świetle w zakresie rogu skroniowego prawej komory bocznej, poza tym o prawidłowej szerokości. rezerwa płynowa podpajęczynówkowa zachowana.”

Dorota 2011-01-30, 09:28