Forum neurologiczne » Bóle głowy » Bóle głowy przy ogniskach wysokosygnałowych przy trójkącie komorowym

Bóle głowy przy ogniskach wysokosygnałowych przy trójkącie komorowym

Witam,błagam o pomoc.W połowie sierpnia trafiłam na oddział neurologii z bólami głowy od 2 tygodni.Miałam zrobione MR:badanie MR głowy wykonane w sekwencjach T1 i T2 zależnych,w tym program angio MR,z podaniem SK.Układ komorowy nieposzerzony,nieprzemieszczony,przestrzenie podpajęczynówkowe prawidłowe.W rejonie lewej promienistości wzrokowej,przy trójkącie komorowym widoczne pasmowata strefa i kilkumm ogniska wysokosygnałowe w obrazach T2 i Flair.Obraz MR może odpowiadać leukoarajozie i zmianom naczyniopochodnym,jednak tło demielinizacyjne niewykluczone.Drobne 2 mm ognisko o podobnym sygnale,lewostronnie,podkorowo,na pograniczu czołowo-ciemieniowym,poraz prawostronnie,do przodu od rogu czołowego komory bocznej.Obraz MR typowy dla ognisk naczyniopochodnych. W ciele modzelowatym i podnamiotowo zmian ogniskowych nie stwierdza się. Program dyfuzyjny bez patologii.Angiografia MR niedrożności ani wady naczyniowej w obrębie tętnic koła Willisa nie wykazuje.Program angio MR żylny bez cech zakrzepicy i malformacji żylnej. Patologicznych wzmocnień kontrastowych wewnątrzczaszkowo nie stwierdza się. Brak wykładników MR procesu naciekowego i ekspansywnego oraz krwawienia wewnątrzczaszkowego.WNIOSKI : niejednoznaczne zmiany wysokosygnałowe w obrazach T2 i Flair w rejonie lewej promienistościwzrokowej-naczyniopochodne? demielinizacyjne .To wynik.W szpitalu powiedziano mi ,ze nic złego,zmiany naczyniowe .ostałam na 2 miesiące lek Flunarizynium WZF 5 mg 2 razy na dobę .Nadmienię,że w pażdzierniku miałam udar niedokrwienny. Biorę codziennie Polocard 150 i Atoris20 mg,cisnienie na ogół 118/76.Mam 56 lat.Proszę mi powiedzieć czy to,rzeczywiście nic złego czy mam udać się gdzieś dalej szukać pomocy.Bardzo proszę.Dziękuję za cenny Pana czas.

Halina 2013-09-01, 19:04