Forum neurologiczne » Bóle głowy » Bóle głowy przy nieskutkujących tabletkach przeciwbólowych

Bóle głowy przy nieskutkujących tabletkach przeciwbólowych

Od 3 lat leczę się na CHAD. Od kilku miesięcy cierpię na uporczywy ból głowy. Leki przeciwbólowe nie działają. Rezonans magnetyczny i tomografia niczego nie wykazują. Lekarz sugeruje, ze to bóle psychogenne. Co mi jest? Czy da się to w jakiś sposób wyleczyć? Co powinnam zrobić?














Maura 2011-03-09, 14:54

Bóle głowy mogą mieć oczywiście podłoże psychogenne, prawdopodobnie jednak to skutek uboczny stosowanych leków. Czy w ostatnim czasie nastąpiła zmiana leku lub dawki?

neuron 2011-03-10, 23:00

Witaj.Ja mam Bóle głowy od 11 lat i mam te bóle codziennie.Miałem robione różne badania i nic nie wykazały.Brałem wiele leków ale nic mi nie pomagało.Są to tzw bóle napięciowe wywołane stresem w przeszłości.Nie mam na to recepty żeby to wyleczyc.Jedyne co mi pozwala godnie życ są plastry które przykłada sie na głowe i one mi pomagają.Niestey nie można ich dostac w Polsce a naprawde kosztują grosze.Ja myśle że te bóle muszą same minąc bo męcze się już tyle lat i nic.Mam nadzieję że ty nie będziesz musiała sie tak męczyc jak ja.Poradzę ci basen i fitnes to ci pomoże w jakimś stopniu ale przede wszystkim twoja psychika musi zapanowac nad tym bólem.Wiem że pomyślisz sobie że to n ierealne ale tak właśnie jest i jeśli mogę ci doradzic to nie bierz żadnych leków bo to ci nie pomoże.Pozdrawiam

Bronek18 2011-03-15, 22:47