Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Bóle głowy przy nadmiernej reakcji na Hv

Bóle głowy przy nadmiernej reakcji na Hv

Moja 15 letnia córka cierpi na częste bóle głowy od ok. 3 lat. Ma zdiagnozowaną nadczynność tarczycy. Ale trafiła też do neurologa.
W orzeczeniu wyniku EEG: Zapis spoczynkowy w normie. Reakcja na Hv nadmierna z synchronicznymi falami theta i pojedynczymi falami ostrymi z połączeń skroniowo-centralnych obustronnie.
Lekarz przepisał lekki na padaczkę, a ja nie wiem czy podać, bo wiem, że później nie można ich tak odstawić z dnia na dzień, no i czy jest to konieczne, bo córka nie ma żadnych ataków, boli ją głowa, szybko się męczy, często coś zapomina, ale uczy się dobrze. Lekarz stwierdził, że to też jest rodzaj padaczki, czy to możliwe?

Małgosia 2011-07-24, 11:09

Niektóre leki p/padaczkowe stosowane są w róznych rodzajach bólu. Także w bólach głowy. Trudno mi powiedzieć czy jest to faktycznie padaczka, zapis eeg jednoznacznie na to nie wskazuje, ale jest on tylko badaniem pomocniczym, największe znaczenie mają objawy kliniczne. Myślę, że warto spróbować leczenia, stosować je przynajmniej 6-8 tyg. Jeśli brak będzie poprawy zgłosić się ponownie do neurologa.

neuron 2011-07-26, 19:37