Forum neurologiczne » Bóle głowy » Bóle głowy po wypadku komunikacyjnym z urazem kręgów szyjnych

Bóle głowy po wypadku komunikacyjnym z urazem kręgów szyjnych

W maju 2010 przeżyłam wypadek samochodowy w którym doznałam urazu kręgów szyjnych. chodzi dokładnie o złamanie obustronne nasad łuków i tylnej części trzonu kręgu obrotowego, podwichnięcie przednie C2/C3 (uraz wisielczy). W czasie operacji została zastosowana : Stabilizacja tylna międzyłukowa C1-C2-C3 autogennymi przeszczepami kostnymi i linka tytanowa. Przechodząc do rzeczy, od dłuższego czasu miewam straszne bóle głowy, ale tylko lewej część. zaczynają się one od kręgów szyjnych z lewej strony i obejmują całą lewą stronę głowy. Mój ortopeda stwierdził że powinnam chodzić w kołnierzu w czasie tych bóli oraz po domu kiedy ich nie ma. Mam dopiero 20 lat i mam nadzieję że jakoś mi pomożecie. Chociaż jak sobie z tym radzić. Nie chcę brać zbyt wielu leków przeciwbólowych.

Dodam jeszcze że w styczniu miałam TK głowy na którym wyszło * Zniesiona lordoza szyjna. Przebyte złamanie kręgu C2 z podwichnięciem, stabilizowane pętla drucianą łączącą wyrostki kolczaste C1*, C2, C3. Wyraźnie zwężona tarcza C2-3, cechy mostowania tylnych krawędzi trzonów C2-3 lewostronnie. zarys kanału kręgowego prawidłowy.

Iwona 2013-02-16, 13:55