Forum neurologiczne » Bóle g³owy » Bóle g³owy po operacji oponiaka

Bóle g³owy po operacji oponiaka

2 i pol miesiaca temu mialem usunietego oponiaka. Zostal usuniety caly ale nie chcial sie odklejac. Przed wyjsciem ze szpitala tomografia potwierdzila ze wszystko jest OK. Wynik histopatologiczny WHO GI.(meningioma meningotheliale cum infiltratione durae matris) Mialem go po lewej stronie skroniowej (guz zewnetrznej czesci skrzydla kosci klinowej i sklepistosci czaszki w lewej okolicy skroniowej po stronie lewej). Od 4 dni zaczela bolec mnie glowa ale po prawej stronie. Bol przychodzi i odchodzi. Biore leki przeciwbolowe ale to nie pomaga, bole przychodza i odchodza. Sa bardzo uporczywe i meczace. Czy to jest normalne czy rosnie mi kolejny oponiak po drugiej stronie? Musze wykonac rezonans po roku od operacji- kontrolnie bo ponoc czasami odrastaja. A moze juz odrasta tylko po drugiej stronie?

Adam69 2011-09-29, 18:15

Nawroty wystêpuj± po tej samej stronie. Jednak radzê skonsultowaæ siê z lekarzem prowadz±cym, wykonaæ badania kontrolne. Byæ mo¿e przyczyn± jest stres i przemêczenie, ale ze wzglêdu na przebyt± operacjê nie nale¿y tego ignorowaæ.

neuron 2011-09-30, 15:25

Mialem wykonana kolejna tomografie i wszystko jest OK. Lekarze nie wiedza dlaczego mam te bole, prawdopodobnie jest to stres (dostalem silne leki przeciwbolowe, ktore pomagaly). Lecz 4 dni pozniej przenosilem dosc duze ciezary i zauwazylem u siebie w gornej czesci skroni wglebienie w czasce wielkosci 5 groszy. Wyglada to jak wcisniecie kciukiem lecz to wglebienie pozostaje. Nastepnego dnia zaczela bolec mnie cala glowa juz po obu stronach. Bol glownie na czole i ztylu glowy w dolnej czesci. Znow zaczelem brac te leki. Dziwnie to wyglada jak brak kosci (taki maly dolek), czy jest to cos powaznego? Glupio mi znow isc do lekarza, przeciez tydzien temu mialem tomografie, a moze to psychika daje sie we znaki? Prosze o pomoc.

Adam69 2011-10-09, 01:17