Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Bóle głowy po odstawieniu leków przeciwpadaczkowych

Bóle głowy po odstawieniu leków przeciwpadaczkowych

Witam. Od września biorę depakine chrono 300. We wrześniu miałam dwa ataki padaczki ale nie takie typowe, były to prężenia ciała. Lekarz w kwietniu i podjął decyzje o odstawieniu leków. Zaraz po odstawieniu tak na drugi dzień zaczeła mnie boleć głowa. I tak codziennie, nie mocno ale boli. Co to może oznaczać? Czy to jest znak że muszę dalej brać te leki bo atak może się powtórzyć? Dodam że w dzieciństwie miałam migrenowe bóle głowy.














Anna 2011-04-30, 23:25

Najpewniej nie jest to objaw związany z padaczką, może z migreną lub wynik odstawienia leku. W razie wątpliwości można zawsze zgłosić się do lekarza prowadzącego. Jeśli to tylko ból głowy (niemigrenowy), bez dolegliwości dodatkowych wystarczyć powinny leki przeciwbólowe tj. apap.

neuron 2011-05-01, 09:28

Dziękuje za odpowiedź. Wynik badania eeg miałam bardzo dobry, rezonans magnetyczny również. Lekarz mówił że nigdy już mogę nie mieć ataków i że jestem młoda i nie powinnam brać tak długo silnych leków bo nie miałam typowej padaczki.

Anna 2011-05-01, 12:17