Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle głowy, kręgosłupa, drętwienie kończyń

Bóle głowy, kręgosłupa, drętwienie kończyń

Parę lat temu bardzo się przedźwignąłem i w odcinku lędźwiowym do dziś odczuwam po wysiłku, bądź dłuższym siedzeniu, staniu okropny ból. Prześwietlenie 5 lat temu wykazało skoliozę. Rehabilitacja pomogła na krótko. Obecnie doszedł ból głowy, drętwieją mi ręce, nogi, twarz, zaburzenia widzenia ( podczas ostrego napadu bólu głowy miałem wrażenie jakby oślepiło mnie światło, widziałem wszystko zamglone, szare, połowiczne) - lekarz skierował mnie do neurologa z podejrzeniem migreny.
Towarzyszące drętwienie kończyn powoduje potworny ból. Wyglądam jak sparaliżowany, nie mogę się poruszyć, mam wykręconą twarz i ręce, nie mogę mówić. Doprowadza mnie to prawie do omdlenia. Potem czuję się zmęczony, otępiały. Podczas okresu letniego objawy się nasilają. Potęgują je również: jazda samochodem, autobusem (najgorzej jest jeśli jest gorąco w aucie i jadę jako pasażer) - jest mi nie dobrze, mam zawroty głowy i napady drętwienia całego ciała do omdlenia.
Mam wadę wzroku +4,5 na każde oko i astygmatyzm, badanie dna oka w porządku. Do tej pory neurolog nie chciał mi dać skierowania na rezonans bądź tomograf. Nafaszerowali mnie doraźnie lekami uspokajającymi to zrzucając winę na upał, przegrzanie, to na zaburzenia lękowe. Nie wiem co mi jest, nie wiem czy te wszystkie objawy mają coś ze sobą wspólnego. Osobiście wydaje mi się, że to wina kręgosłupa a może coś innego? Jak mam być spokojny jeśli w jednej chwili czuję ból w odcinku lędźwiowym (nie wiem czy to żołądek czy kręgosłup), za moment zaczynają drętwieć mi palce u rąk, nóg, zaczynam źle widzieć dochodzi ból głowy, drętwiej mi całe ciało i gotowe. Już parę razy zjeżdżałem z szosy i z ledwością wykonywałem telefon do żony żeby po mnie przyjechała. Jestem zrozpaczony. Nie wiem jakie badania mam wykonać żeby w końcu dowiedzieć się co mi jest.

Wojciech 2012-04-25, 22:27

Takie objawy mogą wynikać z migreny, padaczki, zaburzeń krążenia mózgowego. Wymagana jest diagnostyka. Radzę zacząć od badań laboratoryjnych, potem ewentualnie neuroobrazowych, badanie płynu mózgowo-rdzeniowego.

neuron 2012-04-26, 19:47