Forum neurologiczne » Bóle głowy » Bóle głowy, kłopoty z pamięcią, zacinanie się podczas mówienia i drżenia policzków

Bóle głowy, kłopoty z pamięcią, zacinanie się podczas mówienia i drżenia policzków

Witam,
Mam 20 lat. Od kilku lat zmagam się z bólem głowy. Kiedyś pojawiał się raz na jakiś czas, jednak ostatnio występuje coraz częściej, w dodatku zauważylam inne niepokojące objawy i chciałabym się dowiedziec co one mogą oznaczać. Otóż ostatnio zauważyłam u siebie to , że zaczynam mieć kłopoty z wymową, bywają momenty w których po prostu się zacinam, poza tym mam kłopoty z równowagą i wrażenie jakbym miała zeza, np. gdy sięgam po jakiś przedmiot. miewam również kłopoty z pamięcią, co wcześniej u mnie nie wystepowało. Do tego dochodzi drżenie policzków, głównie w sytuacjach nerwowych.
Chciałabym się dowiedzieć czy powodem tych objawów jest nerwica czy może coś poważniejszego?
z góry dziękuję za odpowiedź.
pozdrawiam

Marta 2011-05-26, 20:28

Nie można wykluczyć stresu jako komponentu zaburzeń. Radzę jednak udać się do neurologa, wyjaśnić znaczenie objawów i ustalić przyczynę. Najlepiej niech to będzie badanie neurologiczne i obrazowe głowy, najlepiej MR.

neuron 2011-05-27, 20:09