Forum neurologiczne » Bóle głowy » Bóle głowy i zmęczenie przy długotrwałym stresie

Bóle głowy i zmęczenie przy długotrwałym stresie

Od kilku tygodni boli mnie głowa. Odczuwam też ciągłe zmęczenie. Czy może to być wynikiem stresu, którego ostatnio mi nie brakuje? Czy powinnam zgłosić się do lekarza czy poczekać, aż potrwa to trochę dłużej?


Missing 2011-02-22, 06:48

Stres i zmęczenie są częstą przyczyną bólów głowy. Na razie radzę się wyspać, odpocząć, zrelaksować. Jeśli wtedy ból nie ustąpi, najlepiej skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który Panią zbada i wykona podstawowe badania krwi.

neuron 2011-02-22, 23:40

Szanowni Państwo
W przeciwieństwie do codziennych, niewielkich sytuacji stresowych, których nie sposób uniknąć, długotrwały, nierozładowywany stres, może być przyczyną wielu groźnych chorób. Depresja, otyłość, choroby układu krążenia, a nawet nowotwory – do tego może doprowadzić bagatelizowane poczucie regularnego, obciążającego stresu. Aby tego uniknąć warto samemu zadbać o zmianę naszego trybu życia, a także kompleksowo przebadać nasz organizm. Jeśli odczuwamy długotrwały stres dobrym rozwiązaniem jest zasięgnięcie opinii specjalistów. Poradzą nam oni jak skutecznie radzić sobie ze stresem i minimalizować zagrożenia z nim związane. Lekarze podpowiedzą nam również jak wyeliminować złe nawyki, zmienić nasz stylem życia i co zrobić, by stres nie wpływał negatywnie na nasz organizm. Podczas indywidualnych konsultacji pacjent może uzyskać plan regeneracji organizmu, wykaz specjalnej diety, program ruchu oraz nauczyć się skutecznych technik zwalczania stresu.
Zespół Med Polonii

Med Polonia 2011-05-27, 11:11