Forum neurologiczne » Bóle głowy » Bóle głowy i stawów po lewej stronie

Bóle głowy i stawów po lewej stronie

Od kilku lat mam coraz silniejsze bóle głowy. Umiejscowione są jedynie z lewej strony. Prawa boli mnie sporadycznie i bardzo rzadko. Miałem tomografię głowy i jest ok. Od niedawna (parę miesięcy) zaczęły pojawiać się bóle stawów. Łokieć, kolano, stopa. Boli w pewnych momentach przy poruszaniu potem przechodzi.
Budzę się rano często z silnym bólem głowy, którego nie mogę uspokoić nawet ketonalem. Czasem pomagają dopiero trzy etopiryny naraz ale też nie zawsze.
Wiele lat temu pojawił się szum w lewym uchu po jakimś przeziębieniu. Trwa do dziś. Laryngolog nie widzi nic a neurolog, kiedyś stwierdził, że to zmiany naczyniowe i nikt mi na to nic nie pomoże. Nie robił wtedy żadnych badań oprócz EEG. Po kilku latach miałem tomograf o którym pisałem wcześniej.
Ból głowy jest od karku aż po czoło. Głowa jest jak napompowana czymś ciężkim. Ale tylko po lewej stronie!
Co powinienem zrobić do jakiego lekarza iść aby w końcu usłyszeć prawidłową diagnozę i zacząć leczenie. Chodziłem już do wielu lekarzy (rodzinny, laryngolog, neurolog, ortopeda) i nie usłyszałem właściwie nic konkretnego, wszystko to jedynie gdybanie, szprycowanie mnie lekami, które nie pomagają i żadnych konkretnych badań.
Byłem prywatnie nawet u kręgarza parę lat temu. Bóle głowy nie ustały. Nasilają się z czasem a do tego pojawiły się te stawy.
Mam 44 lata, ważę 54kg, mam nadciśnienie leczone (co dziennie jedna tabletka tentersifu).

Zapomniałem dodać, że bóle głowy pojawiają się też ZAWSZE na zmianę pogody. Są wtedy nie do zniesienia i nie do uspokojenia żadnymi lekami od etopiryny po ketonal przez cały dzień. Czasem przychodzi godz. 22.00 i jak ręką odjął. Nagle ból mija ni stąd ni zowąd.
Ale to nie tylko przy zmianach pogody. Lecz na zmiany zawsze.
Zawsze boli mnie ... hm, jak by to opisać... lewy róg głowy od przodu najbardziej i rozchodzi się do tyłu aż po kark.
Prawa? Jak bym jej w ogóle nie miał...;)

Paweł 2012-07-03, 09:02

Też tak mam i nie wiem co z tym zrobić:-((

Asia 2013-04-12, 20:30

Ciekawe objawy ja mam podobnie tylko lewa strona ciała nadgarstek, łokieć, kolano i skóra na głowie też tylko po lewej stronie zastanawiam się co to może być a ból w stawach staje się coraz bardziej uciążliwy w szczególności ten w kolanie jak by mi ktos podpowiedział jakie badania zrobić żeby było wiadomo co to to by było super

Kaśka 2013-05-16, 19:47

Konsultacja neurologa plus wsparcie światłolecznictwem, polecam wykorzystanie takich wyrobów jak BV Harmonic lub BV TRIO MASTER - fale emitowane przez urządzenia wnikają pod skórę, działając rozgrzewająco, wspomagając ukrwienie i zmniejszając napięcie mięśni, dzięki czemu ból znika. Co do przyczyny jak dla mnie Twoje objawy to zaawansowane stadium meteopatii - tak Twój organizm reaguje na zmiany pogody (sam piszesz, że ból pojawia się tylko wtedy). Spróbuj poszukać wymienionych przeze mnie produktów i potraktuj ból miejscowo, fundując sobie serię takich zabiegów i odezwij się po kilku tygodniach, powinna być spora poprawa.

Robert 2013-05-31, 16:29

Na pewno konsultacja neurologa i może by się przydało zgłosić do Poradni Leczenia Bólu? Są dobre ośrodki, kliniki, w których leczy się przewlekłe bóle głowy, np. w Klinice Rehabilitacyjnej Nowy Dwór w łódzkim. Też z tego, co pamiętam mają światłolecznictwo, fizykoterapię, masaże, aromatoterapię, itp.

Hania 2013-06-10, 09:06