Forum neurologiczne » Bóle głowy » Bóle głowy i bóle kończyn

Bóle głowy i bóle kończyn

Witam. Odebrałem wynik RM którego opis brzmi: W obrębie istoty białej mózgu,głównie podkorowo i przykomorowo widoczne drobne pojedyncze ogniskowe zmiany o charakterze degeneracyjno-demielinizacyjnym,naczyniopochodnym-średnica największej ze zmian do 3mm.Widoczne przestrzenie okołonaczyniowe Virchowa-Robina.Pogłebione rowki móżdżkowe.Torbielowate poszerzenie pajęczynówki w obszarze zamóżdżkowym o wymiarach 41x13 mm. To są fragmenty opisu które mnie niepokoją. Proszę Was o opinię czy mój niepokój jest uzasadniony. Pozdrawiam

Krzysztof 2012-03-01, 11:52

Trudno interpretować tylko sam wyrywkowy opis badania. Opisano zaniki, zmiany naczyniopochodne, torbiel pajęczynówki.

neuron 2012-03-01, 18:39

Masz chyba rację, że te fragmenty opisu to za mało. Oto pełny opis badania : W obrębie istoty białej mózgu,głównie podkorowo i przykomorowo widoczne drobne pojedyncze ogniskowe zmiany o charakterze degeneracyjno-demielinizacyjnym,naczyniopochodnym-średnica największej ze zmian do 3mm. Pozostała część istoty białej i szarej mózgu prawidłowa. Widoczne przestrzenie okołonaczyniowe Virchowa-Robina. Układ komorowo nadnamiotowy nieprzemieszczony,nieposzerzony,z niewielką asymetrią komór bocznych-komora boczna lewa nieco szersza. Wodociąg mózgu i komora IV prawidłowe. Intensywność sygnałów ze struktur tylnojamowych(pień mózgu,móżdżek,okolice kątów mostowo-móżdżkowych)prawidłowa.Pogłębione rowki móżdżkowe.Torbielowate poszerzenie pajęczynówki w obszarze zamóżdżkowym o wymiarach 41x13mm i szer. do 16mm,zlokalizowane przyśrodkowo,w sąsiedztwie prawej półkuli móżdżku.Łuk przedni kręgu C1 wpukla się na głębokość ok.7mm powyżej linii podniebienno-potylicznej - impressio basillaris. Przestrzenie podpajęczynówkowe w obszarze nadnamiotowym nieco poszerzone w sąsiedztwie płatów czołowych i skroniowych.Przyścienne pogrubienia błony śluzowej w zatoce czołowej i sitowiu.Nie stwierdza się obszarów nieprawidłowego gromadzenia środka kontrastowego w obrębie mózgowia.

Krzysztof 2012-03-02, 13:50