Forum neurologiczne » Bóle głowy » Bóle głowy, błyski i śnieżenie przed oczami

Bóle głowy, błyski i śnieżenie przed oczami

Witam..Mam 24 lata.Od 6lat mam przed oczami błyski i śnieżenie, szczególnie gdy zapada zmrok to jest bardzo nasilone. W ciągu dnia jak spojrzę na błękitne niebo to widzę takie błyskające małe kropki i plamki .Od tego czasu gdy dostałem te błyski to czuję się do dnia dzisiejszego jakby **upośledzony**-gdy patrzę przed siebie to widzę części swojego nosa,czuję że moja głowa rozpływa się na różne strony,czasami mnie łapie taki jakby skurcz głowy/karku i głowa wtedy mi drży(szczególnie gdy odczuwam jakiś stres)..Muszę dodać iż na co dzień bardzo mi przeszkadza hałas np. na ulicy lub w domu,po prostu głowa w okolicach prawego i lewego ucha mnie boli i nie dobrze mi się robi:/,jestem wrażliwy na dotyk,ciągle odczuwam lęk,miewam częste bóle głowy promieniujące na jedno oko,. szczególnie gdy się zdenerwuję albo po jakimś dłuższym stresie..Leczę się od 2 lat na nerwicę lękową i depresję u psychiatry,odczuwam lekką ulgę psychiczną ale powyższe objawy nie zminimalizowały się i nadal występują bardzo często więc postanowiłem tutaj zaglądnąć i zaczerpnąć porady neurologa...Proszę o pomoc specjalisty...Dziękuję.Pozdrawiam wszystkich

Wojtek 2009-11-30, 01:51

Powinien Pan osobiście udać się do nurologa. Bez badania trudno powiedzieć czy oprócz dolegliwości występują jakieś odchylenia w badaniu, które mogłyby sugerować przyczynę. Ważna jest również informacja na temat przyjmowanych leków.

neuron 2009-12-01, 15:15

Jak bym słyszał siebie... :(. mi cały czas śnieży przed oczami , mam błyski przed oczami [bardzo nasilone w nocy* przy słabym oświetleniu] takie migające, pisk w uszach. Jak patrze na niebo to widze takie nitki, kropki, kółeczka, ostatnio takie brązowe kropki widzialem. jak patrze na śnieg to widze **widoczne bakterie** - tak to nazywam. jak popatrze na cos i odwroce wzrok na co inne to widze wyrazne kontury przed dosyc dlugi czass bo nie moge np. czytac wtedy bo nie te zarysy jakeigos przedniotu znacznie ograniczaja pole widzenia. jak patrze na swiatlo to widze poswiate, niekotre cyfry i litery sa podwojne:(. mam zaburzenie obsesyjno- kompulsyjne, musze czegos dotykac, liczyc, myslec o tym o czym nie chce, wypowiadac slowa, ktorych nie chce mowic, ustawiac wszytslo symetrycznie, nie moge wylkonac jakiejs czynnosci doppki czegos nie dotkne, mowie do siebie itd. stwierdzonon u mnie zaburzenia lękowo-depresyjne, objawiające się lękiem przed czyms irracjonalnym, nie moge wejsc do lazienki bo mam silny lęk, boje sie spojrzec w lustro, bo mam wrażenie, że ktoś jest za mną itd. mam tiki: machanie głowa, pochrzakiwanie, mruganie, zaciskanie palcy, oczu itd. mialem robione mnostwo badań z powodu drżenia głowy, mięśnie szyi się napinaja to juz wtedy nic nie pomaga. mam silny lęk przed nawiazaniem nowych kontaktow, unikam ludzi. również jak sie denerwuje np. w szkole mam wrażenie , że coś się dzieje z moją twarzą, czuje poliki, które się jakoś rozlewają - nie umiem tego opisać. też jak patrze to widze swój nos i jego częsci. mam wrazenie ze jestm niedorozwiniety. głowa mnie na szczęście nie boli. ale szlak mnie trafia jak ktoś mowi ze ma nerwice a nie byl u lekarza i gowno wie o tej chorobie. nie wyrabiam z tym wszytskim po prostu..

anonim 2010-11-11, 14:04

Proponuję wykonać badania w kierunku boreliozy a także badania neurologiczne:MRI, SPECT oraz rezonans magnetyczny w celu sprawdzenia funkcji poszczególnych obszarów mózgu, wykluczenia SM.

Przemek27 2012-01-22, 03:38

Ha, ha te drobne błyszczące kropki w powietrzu ti.j jak się patrzy na bezchmurne niebi w czasie dnia, szczególnie rano to każdy widzi jak się trochę skupi. To normalne i każdy fizyk to potwierdzi. Od razu do psychiatry??.....

zocha 2012-05-05, 18:48