Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle bioder przy ucisku krążków lędźwiowych na worek oponowy

Bóle bioder przy ucisku krążków lędźwiowych na worek oponowy

Wynik rezonansu z roku 2003:
*Badanie MR kręgosłupa lędźwiowego.
Sekwencje echa spinowego, obrazy T1 i T2 zależne.
Na poziomach L4/L5 i w mniejszym stopniu L5/S1 widoczne są zmiany krążków
o charakterze „bulging disc” z niewielkim uciskiem worka oponowego.
Krążki międzykręgowe L2/L3, L4/L5 i L5/S1 wykazują skrócenie czasu relaksacji w T2 jako wyraz zmian degeneracyjnych (dehydratacja).
Drobny guzek Schmorla w przedniej części blaszki granicznej trzonu L3.
Innych zmian nie stwierdzono.*

Moje dolegliwośc to bóle bioder i słabsza prawa noga, która czasami na zewnetrznej czesci uda piecze w jednym miejscu.
Bóle bioder są bardzo dokuczliwe podczas siedzenia i po nim. Bóle bioder mogę zmniejszyć jak bardzo wygnę ciało pod kątem 90 stopni np obierając brzuch o krawędź stołu.

W ostatnim roku miewam jakieś urazy, ktore powoduja że nie mogę wykonywać określonych ruchów. Jednego razu tak mi przeskoczyło, że nie moglem wstać - rozchodzilem się po 2 tygodniach. Podejrzewam wysuwanie dysku. Obecnie też mam to od kilku dni: bola mnie biodra i przy niektórych ruchach tułowiem czuje duży ból. Boli mnie przy podnoszeniu lewej nogi,lekko utykam na nią.
Moje pytania:
1. czy przy moich dolegliwościach można stosować masaże ? Bo mam wrażenie, że bardziej mnie po nich boli.
2. czy ja mam przepuklinę ?
3 czy moje bóle bioder można wyeliminować operacyjnie ? Bo one są od jakiegoś ucisku i bardzo mnie męczą.
4 czy zastosowanie implantu pomoże ?
dziękuje

Staszek 2011-01-06, 23:37